2. - Национален отбор
  3. Националният отбор по футзал отстъпи с 1:3 пред Гърция

Националният отбор по футзал отстъпи с 1:3 пред Гърция

Националният отбор на България по футзал завърши участието си в тристранен приятелски турнир, който се проведе в град Халкида, Гърция.

Ден след като завършиха 1:1 с Турция, днес националите отстъпиха пред домакините oт Гърция с 1:3, съобщава пресслужбата на БФС.

През първата част националите стигнаха до няколко голови ситуации, но ударите на Димитър Цветанов и  Марко Костич бяха блокирани.

Домакините откриха резултата през втората част след изпълнение на фаул. Топката срещна гредата при първия изстрел, но втория се оплете в мрежата. Минути по-късно „лъвовете“ изравниха. Йосив Шутев и Росен Дачев комбинираха отлично и последният реализира за 1:1.

В средата на втората част Гърция отново поведе и нашият отбор бе принуден да заиграе с 5-и полеви играч, което доведе до няколко опасни ситуации пред вратата на домакините, но без резултат. Малко по-късно гърците вкараха трети гол, а в края получиха правото да изпълнят и дълга дузпа, но тя не бе реализирана.

Съставът на България: 12. Костадин Иванов – к., 11. Даниел Димов, 13. Мартин Великов, 14. Марко Костич, 9. Пламен Стойков (1. Исмет Хаджиев, 2. Георги Карагеоргиев, 3.Росен Дачев, 4. Стамен Арсов, 5. Димитър Цветанов, 6. Димитър Петев, 7. Йосиф Шутев, . Веселин Геренски, 10.Даниел Несторов)
Георги Минчев: Вече е време за резултати

Нападателят на националния отбор участва в пресконференция преди мачовете с Люксембург и Северна Ирландия

Илиан Илиев обясни за повиквателните, Краев и ЦСКА

Селекционерът на България даде пресконференция за началото на лагера преди мачовете с Люксембург и Северна Ирландия

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия