2. - Национален отбор
  3. Новият национален отбор за набор '01 загуби с 1:3 от Вестфалия

Новият национален отбор за набор '01 загуби с 1:3 от Вестфалия

Досега набор 2001 нямаше национален отбор, а момчетата от тази възраст бяха събирани в регионални лагери за Източна и за Западна България

Новосформираният национален отбор набор 2001 загуби с 1:3 от тима на Вестфалия в контролна среща, която се игра на терена на хотел Царско село. Голът за българите вкара Георги Бабалиев десет минути след началото на второто полувреме, който оползотвори подаване на Кристиян Добрев. Любопитното е, че и двамата са продукти на Академията на Черноморец (Бургас), но в момента първия играе за Лудогорец, а Добрев за Ботев Пловдив.

Германците откриха резултата преди почивката от дузпа, а Бабалиев изравни. В последните пет минути на мача момчетата от провинция Вестфалия, които са с година по-големи, отбелязаха нови две попадения и спечелиха мача. Особено красив беше гола за 1:3, паднал с последния съдийски сигнал.

Досега набор 2001 нямаше национален отбор, а момчетата от тази възраст бяха събирани в регионални лагери за Източна и за Западна България. Но пристигането на германската регионална формация наложи събирането на тим, който основно е оформен върху сборен състав на София и с добавени няколко момчета от други клубове. Селекцията беше водена от Емил Спасов, който е регионален треньор за Западна България.

Само за сравнение, същата възраст на Румъния вече има оформен тим, който е навъртял четири приятелски срещи - две с Молдова и две с Унгария. След два дни предстои среща на националиня отбор на набор 2000 срещу Вестфалия.

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия