2. - Национален отбор
  3. Ново 1:1 за юношите във втората контрола с Македония

Ново 1:1 за юношите във втората контрола с Македония

Божидар Краев донесе равенството за "лъвчетата"

Националният отбор на България до 19 г. завърши наравно 1:1 срещу връстниците си от Македония в приятелска среща, която се проведе на тренировъчната база на ФФМ в Скопие. Мачът трябваше да се играе на 2 септември, но беше отложен за днес поради лоши метеорологични условия.

Първото по-сериозно положение за нашия отбор беше в 13-та минута, когато Чавдар Ивайлов стреля опасно от фаул. Домакините отговориха подобаващо с добра атака в 27-та минута, при която Тихомир Костадинов стреля близо до вратата. Пет минути по-късно отново той пробва късмета си, но стражът ни спаси.

Четири минути след началото на втората част домакините откриха резултата. Адриан Чиволи беше изведен с пас от дълбочина и прехвърли влезлия на полувремето вратар Ивайло Сайков. В 87-та минута Чавдар Ивайлов центрира от фаул в нашата половина и изведе непокрития Юлиян Чапаев на добра позиция, но последния се засуети и изгуби контрол над топката. Все пак логичното се случи в 90-та минута, когато Божидар Краев изравни, останал сам срещу противниковия вратар.

Втората контрола между Македония и България, която беше предвидена за 4 септември, от 12:00 часа българско време на тренировъчен център ФФМ няма да се състои.

Съставът на България: 1. Николай Кръстев (46 мин. - Ивайло Сайков), 4. Мартин Костадинов, 5. Мирослав Иванов, 8. Чавдар Ивайлов, 10. Емил Стоев  - капитан (46 мин. - Божидар Краев), 11. Емил Петров (57 мин. - Юлиян Чапаев) , 13. Владимир Айтов (68 мин. - Александър Попов), 14. Янис Карабельов (46 мин. - Серкан Юсеин), 17. Стойчо Атанасов (60 мин. - Марио Петков), 19. Илия Димитров (46 мин. - Илиян Неделчев), 20. Антонио Вутов (51 мин. - Наско Милев)