2. - Национален отбор
  3. Позор: Сърбия вкара четири на България за 35 минути и изпусна още толкова

Позор: Сърбия вкара четири на България за 35 минути и изпусна още толкова

Истинска катастрофа изживява българския национален отбор по време на приятелската среща със Сърбия в Белград. Западните ни съседи направи смешни трагичните българи, на които вкараха 4 гола само за 35 минути. Освен това домакините изпуснаха две дузпи и поне пет чисти голови положения.

Истинска катастрофа изживява българския национален отбор по време на приятелската среща със Сърбия в Белград. Западните ни съседи направиха смешни трагичните българи, на които вкараха 4 гола само за 35 минути. Венков, Тунчев, Илиев и Живко Миланов и компания изобщо не знаят къде се намират. Освен това домакините изпуснаха две дузпи и поне пет чисти голови положения. Така домакините водят с 4:1, след единственото хубаво нещо за България бе един пряк свободен удар на Благой Георгиев в 20-ата минута.

Капитанът на националите Димитър Бербатов пък хвърли лентата още в 28-ата минута на Стилиян Петров и напусна играта за сметка на Цветан Генков.
Сърбия пропусна да поведе на България още в 4-ата минута. Малко след началото на двубоя Йованович навлезе отляво в наказателното поле, Валентин Илиев протегна крак и го спря и реферът Петер Зипел отсъди дузпа. Зад топката застана звездата на вечерта Саво Милошевич, който стреля по земя в десния ъгъл на Петков, който блестящо спаси.
Освен тези две положения, сърбите имаха и още няколко доста добри възможности за гол.
В 15-ата минута Живко Миланов фаулира Красич и реферът даде втора дузпа. Отново изпусната.
За България едно положение изпусна Димитър Рангелов, който в 14-ата минута можеше да вкара, след като бе останал почти сам срещу вратаря на Металург (Донецк) Дишленкович.
В 20-ата минута. Реферът отсъди нарушение на около 25 метра от вратата на домакините за спъване на Велизар Димитров. Зад топката застана познатия в Сърбия Благой Георгиев, който с неспасяем удар вкара за 1:1.

Толкова трябваше и на съседите ни да ни натиснат. В 26-ата минута Саво Милошевич направи перфектно двойно подаване с Йованович, след като му подаде с пета и българската защита не знаеше какво става. Играчът на Стандарт Лиеж напредна и вкара хубав гол под сглобката.

Само две минути по-късно Милошевич най-после успя да се разпише, след центриране на Красич отдясно, той засече на близката греда топката и препарира Петков.

В 35-ата минута сърбите направиха националите ни за смях. Саво Милошевич вкара втория си гол след ново центриране на Красич.