2. - Национален отбор
  3. Румъния победи България на международен футболен турнир до 16 години

Румъния победи България на международен футболен турнир до 16 години

Станислав Иванов изведе България напред, но румънците обърнаха мача

Румъния победи България с 2:1 в мач от международния турнир по футбол за юноши до 16-годишна възраст, който се провежда в Могошоая, база на румънските национални отбори.

Младите български футболисти поведоха в резултата в 13-та минута с гол на Станислав Иванов, който се възползва от отличен пас на Атанас Кабов. В 29-та минута Мартин Семерджиев за нарушение в наказателното поле получи червен картон от главния съдия, който отсъди и дузпа. От бялата точка Никошур Краю изравни - 1:1. Любопитна подробност - голмайсторът Никошур Краю е играч на Реал Мадрид. В 64-та минута влезлият като резерва Роберт Молдовяну донесе победата на домакините - 2:1 за Румъния.

В другия мач от турнира отборът на Унгария победи Молдова с 2:0. Утре българският национален отбор ще играе с връстниците си от Унгария.

Румъния - България - 2:1
0:1 Станислав Иванов (13)
1:1 Никошур Краю (29 'дузпа)
2:1 Роберт Молдовяну (64)
Червен картон: Мартин Семерджиев (България)

Стартов състав на България: Петър Петров, Георги Костов, Мартин Семерджиев, Петър Рогозански, Мартин Костадинов, Никола Савов, Александър Златков, Атанас Кабов, Иван Митрев, Иван Тилев, Станислав Иванов
Резерви влязоха: Мартин Милков, Димитър Илиев, Илиян Илиев, Мартин Ковачев, Тони Иванов и Калоян Кръстев

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия