2. - Национален отбор
  3. Синът на Зинедин Зидан изуми Европа от "Лазур" (ВИДЕО)

Синът на Зинедин Зидан изуми Европа от "Лазур" (ВИДЕО)

Лука Зидан класира Франция на финала - хвана три дузпи и удари греда в стил "Паненка"

Франция е първият финалист на Европейското първенство за юноши до 17-годишна възраст, което се провежда у нас. Благодарение на своя вратар, сина на легендарния Зинедин Зидан – Лука Зидан, французите надделяха над Белгия след изпълнения на дузпи. Редовното време на мача в Бургас завърши 1:1, а при дузпите Франция спечели с 2:1.

17-годишният Лука Зидан се превърна в герой. Той спаси три дузпи и удари напречната греда, когато сам застана зад топката, изпълнявайки в стил „Паненка”.

Иначе Франция откри в 23-ата минута чрез Одсон Едуар, който изпълни точно свободен удар за петия си гол по време на финалите. Същият този Едуар обаче пропусна да увеличи аванса на "петлите", пропускайки дузпа в 36-ата минута. Белгия изравни 7 минути след подновяването на играта. Рубин Зигерс вкара за първи път на „петлите” на това първенство.

Във финала, който е в петък от 20 ч на стадион „Лазур”, Франция ще срещне победителя от мача Германия – Русия, който е от 19:00 ч тази вечер.

В плейофите за Световното първенство в Чили в края на тази година Хърватия победи Италия с 1:0 в Созопол. Голът вкара Никола Моро в 15-ата минута. В другия мач билет за мондиала при 17-годишните си спечели тимът на Англия, който надви Испания с 5:3 след изпълнения на дузпи. Редовното време на двубоя в Сливен завърши 0:0. "Трите лъва" все още са действащи шампиони.

Иначе всички полуфиналисти на европейското у нас – Белгия, Франция, Германия и Русия - са сигурни за световното.

България отпадна още в груповата фаза след две загуби (срещу Хърватия и Испания) и едно равенство (с Австрия).

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия