2. - Национален отбор
  3. "Спортски журнал": Обиждаха ни с "Убий сърбина!"

"Спортски журнал": Обиждаха ни с "Убий сърбина!"

Медиите в Белград възмутени от скандиранията на "Васил Левски"

Излизащият в Белград "Спортски журнал" остана много обиден от скандиранията на българските запалянковци преди мача. Изданието акцентира върху възгласите, които се разнесоха по адрес на гостите в началото на двубоя.

"Шокиращо за нас беше поведението на българските навиячи в началото на двубоя - съобщава изданието. - След началото на сръбския химн на стадиона се чуха скандирания като "Убий сърбина!" и "Сърбите на върбата". Това е недопустимо..."

Твърде вероятно е случаят да бъде докладван на ФИФА и УЕФА, стана ясно по-късно. Нищо чудно да ни изтресат с някоя глоба за расизъм, ако не и с нещо по-тежко.

За самия мач "Спортски журнал" коментира, че е започнал с отворена игра и от двата съперника. "Въпреки това в първите 15 минути нямаше ситуация за гол. Хората на Владимир Петрович се държаха добре на терена. След това имаше някои положения, но Михайлов и Йоргачевич се справиха с предизвикателството пред тях", казва изданието.

"Спортски журнал" хвали "Орлите" за показаното през втората част. "След почивката националният тим на Сърбия заигра по-уверено и успя да вкара гол към края. Той стана след отлична комбинация, при която Никола Жигич надбяга българската отбрана и би покрай Михайлов - 0:1".