2. - Национален отбор
  3. Срам в Белград: Сърбия 4 и две изпуснати дузпи - България 1 след едно полувреме

Срам в Белград: Сърбия 4 и две изпуснати дузпи - България 1 след едно полувреме

Истинска катастрофа изживява трагичният български национален отбор по време на приятелската среща със Сърбия в Белград. Западните ни съседи водят с 4:1, след като направиха смешни трагичните българи, на които вкараха 4 гола само за 35 минути. Венков, Тунчев, Илиев, Живко Миланов и компания изобщо не знаят къде се намират. Амо Балгой Георгиев игра за тима си в срещата. Освен головете домакините изпуснаха две дузпи и поне пет абсолютно чисти голови положения. Единственото хубаво нещо за България направи именно Благой Георгиев в 20-ата минута, когато вкара красив гол от пряк свободен удар.

Истинска катастрофа изживява трагичният български национален отбор по време на приятелската среща със Сърбия в Белград. Западните ни съседи водят с 4:1, след като направиха смешни трагичните българи, на които вкараха 4 гола само за 35 минути. Венков, Тунчев, Илиев, Живко Миланов и компания изобщо не знаят къде се намират. Амо Балгой Георгиев игра за тима си в срещата. Освен головете домакините изпуснаха две дузпи и поне пет абсолютно чисти голови положения. Единственото хубаво нещо за България направи именно Благой Георгиев в 20-ата минута, когато вкара красив гол от пряк свободен удар.

Хубаво изпращане си направи и славният футболист на Сърбия Саво Милошевич, който пропусна две дузпи и вкара два гола, след което чинно и мирно напусна терена под аплодисментите на публиката.
Капитанът на националите Димитър Бербатов пък хвърли лентата още в 28-ата минута на Стилиян Петров и напусна играта за сметка на Цветан Генков, когато резултатът вече беше 1:3.
Сърбия пропусна да поведе на България още в 4-ата минута. Малко след началото на двубоя Йованович навлезе отляво в наказателното поле, Валентин Илиев протегна крак и го спря. Реферът Петер Зипел отсъди дузпа. Зад топката застана звездата на вечерта Саво Милошевич, който стреля по земя в десния ъгъл на Петков, който блестящо спаси.
Освен тези две положения, сърбите имаха и още няколко доста добри възможности за гол.
В 15-ата минута Живко Миланов фаулира Красич и реферът даде втора дузпа. Отново изпусната.
За България едно положение изпусна Димитър Рангелов, който в 14-ата минута можеше да вкара, след като бе останал почти сам срещу вратаря на Металург (Донецк) Дишленкович.
В 20-ата минута. Реферът отсъди нарушение на около 25 метра от вратата на домакините за спъване на Велизар Димитров. Зад топката застана познатия в Сърбия Благой Георгиев, който с неспасяем удар вкара за 1:1.
Всичко обаче свърши с това. Сърбите вдигнаха оборотите и направиха смешни само за няколко минути.

В 26-ата минута Саво Милошевич направи перфектно двойно подаване с Йованович, след като му подаде с пета и българската защита не знаеше какво става. Играчът на Стандарт Лиеж напредна и вкара хубав гол под сглобката.
Само две минути по-късно Милошевич най-после успя да се разпише, след центриране на Красич отдясно, той засече на близката греда топката и препарира Петков.
В 35-ата минута сърбите направиха националите ни за смях. Саво Милошевич вкара втория си гол след ново центриране на Красич.
До края на полувремето домакините изпуснаха да вкарат още няколко гола.
Супер звездата на тениса Ана Иванович също гледа как нейният отбор се подиграва с България.