3. В Хърватска: Нов сблъсък между Чачич и Петев

В Хърватска: Нов сблъсък между Чачич и Петев

Българският селекционер на два пъти бе канен за треньор на Динамо, припомня пресата в страната

Анте Чачич ще дебютира като селекционер на хърватския национален отбор по футбол срещу българския селекционер Ивайло Петев, с който вече имаше един драматичен сблъсък, припомня хърватската преса.

През 2012 година между Динамо Загреб и Лудогорец се срещнаха един срещу друг в предварителните кръгове на Шампионската лига.

На първия двубой в Разград отборът на Динамо със старши треньор Анте Чачич изравни в 92-та минута за крайното 1:1.

В реванша на "Максимир" резултатът бе 2:2 чак до седмата минута на добавеното време след края на мача, който класираше Лудогорец. Но Домагой Вида отбеляза гол в 97-та минута, който прати Динамо напред в Шампионската лига.

След този гол на Вида треньорът Чачич ликуваше страхотно, а Петев в неверие говореше на съдията и проклинаше 97-та минута, припомня хърватската преса.

Хърватската преса отбелязва и следния факт: Ивайло Петев на два пъти е бил канен за старши треньор на Динамо през лятото на 2013 година на мястото на наследника на Чачич – Круно Юричич, който бе уволнен след загубата от Аустрия Виена.

Ивайло Петев и двата пъти е отклонил предложението да стане старши треньор на Динамо.

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия