2. - Национален отбор
  3. Юношеският национален отбор на финал в Черна гора

Юношеският национален отбор на финал в Черна гора

Юношеският национален отбор на България, набор 1993, под ръководството на треньора Атанас Желев, стигна до финала на международния турнир в Черна гора, след като победи с 2:1 тима на Македония.

За българския отбор точни бяха Николай Ботев от Чавдар (Етрополе), който се разписа за 1:0, и Ивайло Човгарски от Нафтекс, който направи 2:0.

Юношеските национали изиграха изключително силен мач въпреки много тежкия терен, на който трябваше да играят след проливните дъждове, изсипали се над Черна гора вчера. През първото полувреме българите се опитаха да играят хубав футбол въпреки локвите по терена и можеха до почивката да водят с 3:0, но пропуски, както и добрите намеси на стража на Македония оставиха резултата само 1:0. През втората част обаче заслужено се стигна до втори гол в полза на България, които успокои момчетата и това за малко да им изиграе лоша шега. Малко преди края на мача македонците намалиха на 1:2 и дори можеха да стигнат до равенство.

Утре младите "лъвчета" играят на финала срещу домакина от Черна гора, който вчера също се наложи над Македония с 1:0.