2. - Национален отбор
  3. Юношите до 16 загубиха от Ирландия

Юношите до 16 загубиха от Ирландия

Гостите взеха ранен аванс от две попадения

Юношеският национален на Ирландия по футбол до 16 години победи връстниците си от България с 4:2 (2:2) в контрола на Националната футболна база в Бояна. Островитяните имаха превъзходство и заслужено стигнаха до успеха.

Гостите взеха ранен аванс от две попадения. Бен МакКормак откри резултата в седмата минута след самостоятелна акция през центъра на българската защита, а в следващата атака Луи Бери удвои, след като проби от ляво в пеналта и с удар от малък ъгъл преодоля за втори път Иван Андонов.

Малко по-късно Бери удари и страничната греда, а в последствие той изпусна и сам срещу вратаря Андонов. Възпитаниците на Любомир Божанков намалиха изоставането си в 23-ата минута срещу хода на играта. Защитникът Константин Айдарски вкара след разиграване от корнер и центриране на Димитър Иванов от ляво.

В последните секунди на първата част Димитър Иванов успя да изравни с удар от границата на пеналта. В началото на второто полувреме ирландците отново нанесоха двоен удар.

В 41-ата минута Били Ванс направи 3:2 след асистенция на Бери, а по-малко от две минути по-късно Бери вкара четвърти гол след нова самостоятелна акция. До края гостите направиха още няколко пропуска. Следващата контрола между двата отбора е в четвъртък на базата в Бояна.