2. - Национален отбор
  3. Юношите до 17 г. се класираха трети на турнира „Тото къп“ 2014

Юношите до 17 г. се класираха трети на турнира „Тото къп“ 2014

Последният ни мач се анулира и няма да се взима под внимание с оглед крайното класиране

Третият и последен мач от турнира "Тото къп" 2014, който се проведе в Австрия между отборите на Германия и България беше прекратен  минути след началото на второто полувреме, поради проливния дъжд, който се изля над стадиона във Винер Нойдорф. Резултатът преди прекратяването беше 1:0 в полза на символичните домакини, но мачът се анулира и той няма да се вземе под внимание с оглед крайното класиране, което остава непроменено след изиграването на вторите мачове. Другата среща между Швейцария и Австрия, също беше анулирана заради лошите метеорологични условия.Така нашият отбор завършва на трето място в групата с една спечелена точка и голова разлика 2:4. Първи са домакините от Австрия с 6 точки от двата мача и голова разлика 5:1, втори остава отборът на Швейцария с 4 спечелени точки и 4:1 голова разлика. Последен в подреждането е тимът на Германия без спечелена точка и отбелязан гол, но с пет допуснати попадения.

Мачът започна добре за нашия отбор,  който можеше да открие резултата още във втората минута. Илиян Стефанов нахлу в наказателното поле и пусна прострелен пас по земя, но двама от нашите футболисти не успяха да засекат топката в противниковата врата. В единадесетата минута допуснахме лек гол. След центриране от ъглов удар, Витали Жанелт беше оставен непокрит във вратарското поле и откри резултата.

До края на първата част двата отбора не успяха да създадат опасни ситуации пред двете врати, като бяха затруднени допълнително от дъжда, който започна да вали в последните минути на полувремето. Той прерастна в истински порой за броени минути и в началото на второто полувреме топката вече трудно се придвижваше по наводнения терен. В унисон с правилата, съдията на срещата изчака 20 минути, но ситуацията на терена стана още по-тежка. Очевидно, срещата не можеше да продължи и реферът свири последния сигнал преди изтичането на осемдесетте минути предвидени за игра. Едноличен голмайстор на турнира стана Жереми Гилемен от Швейцария с три гола.