2. - Национален отбор
  3. Юношите до 17 години загубиха с 0:3 от Италия на старта на евроквалифиакциите

Юношите до 17 години загубиха с 0:3 от Италия на старта на евроквалифиакциите

Момчетата на Виторио Павлов играят срещу Шотландия в петък от 16:30

Юношите на България до 17 години загубиха с 0:3 от Италия първия си мач от квалификациите за Евро 2016. Играчите на Викторио Павлов могат силно да съжаляват за тежкото поражение, тъй като през първата част на срещата бяха по-добрият тим на терена, но не успяха да материализират превъзходството си.

След почивката обача адзурите бяха значително по-качественият отбор и стигнаха до три гола на стадиона в Созопол.  Първо Джанлука Скамака откри от пряк-свободен удар в 63-ата минута, а само четири минути по-късно Андреа Пинамонти удвои, след като реализира дузпа, отсъдена за фаул на вратаря ни Петър Петров срещу автора на гола. Три минути преди края на мача пък Матео Габия оформи крайното 3:0 в полза на Италия.

По-късно днес е другият мач от групата Шотландия - Македония.

Нашите играят срещу островитяните в петък от 16:30, а мачът с комшиите е на 26 октовмри от 17:00 часа. Първите два отбора от групата се класират за елитния кръг на квалификациите, също както и петте най-добри трети отбори от всички 13 групи.

Италия - България 3:0
1:0 Скамака '63
2:0 Пиамонти '67 /дузпа/
3:0 Габия '77

България: Петър Петров, Александър Бастунов, Валентин Антов, Петко Христов, Димитър Илиев, Мартин Милков, Кирил Николов, Владислав Жиков, Никола Гавов (68-Иван Митрев), Димитър Костадинов, Станислав Иванов (76-Иван Тилев)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия