2. - Национален отбор
  3. Юношите до 19 години победиха Македония с 2:1 в контрола

Юношите до 19 години победиха Македония с 2:1 в контрола

И трите гола паднаха през втората част

Юношеският национален отбор на България до 19 години победи връстниците си от Македония в контрола, която се игра в тренировъчния център "ФФМ" в Скопие.

Първото полувреме играта беше равностойна, като нямаше голови положения и пред двете врати.

През втората част възпитаниците на Светослав Тодоров поведоха в резултата. В 47-ата минута Томас Цвятков прехвърли вратаря, след като получи пас от дълбочина. 20 минути по-късно Емил Илиев имаше шанс да удвои преднината на България, но ударът му мина вляво от вратата.

Домакините изравниха в 72-та минута след многоходова комбинация и прецизен завършващ удар на Петър Петровски.

Шест минути по-късно отново Емил Илиев бе близо до това да се разпише, но вратарят на Македония изби в ъглов удар. От последвалото центриране Георги Купенов с глава оформи крайния резултат - 2:1 за България.

"Момчетата се раздадоха. Доволен съм от старанието и желанието, което показаха. Вече трети лагер сме заедно и смятам, че те започват да играят като истински мъже. Трима футболисти от набор 1998 направиха дебют, като се представиха на много добро ниво", каза селекционерът Тодоров.

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия