2. - Национален отбор
  3. Юношите на България удариха Кипър в контрола

Юношите на България удариха Кипър в контрола

Талант на ЦСКА донесе победата за младите "лъвове"

Юношеският национален отбор на България до 18 г. победи връстниците си от Кипър с 1:0 в първата от двете контролни срещи между двата отбора на Острова на Афродита.

Единственото попадение в двубоя отбеляза нападателят на ЦСКА Асен Дончев в края на двубоя.

Първата част на стадиона в град Сотира протече равностойно, като действията се развиваха предимно в средата на терена.

Българският тим пропусна няколко изгодни положения пред вратата на домакините, а Владимир Николов и Ивайло Иванов имаха реална възможност да открият резултата, но неразбирателство в последната фаза на атаката им попречи да се разпишат.

Веднага след подновяването на играта България пропусна две добри възможности, а след това на няколко пъти нашият страж Светослав Вуцов показа отличен рефлекс при опасни атаки на Кипър.

В средата на полувремето българският селекционер направи няколко промени в нашия състав, което даде импулс в играта на младите "лъвчета" и те стигнаха до победен гол чрез влезлият като резерва Дончев.

Следващата проверка на България U18 срещу Кипър е в четвъртък, 9 май, от 13:00 часа.

Съставът на България: 12. Светослав Вуцов, 20. Ивайло Иванов, 2. Станислав Работов, 3. Тодор Петков, 5. Християн Петров, 14. Филип Кръстев, 17. Ахмет Мустафа, 19. Благовест Данчев, 8. Александър Тодоров, 10. Владимир Николов, 9. Мартин П. Петков (през второто полувреме в игра влязоха: 21. Денислав Ангелов, 11. Димитър Стоянов, 18. Мартин Д. Петков, 6. Петър Караангелов, 22. Асен Дончев, 13. Венцислав Богданов);

Селекционер: Ангел Стойков.