2. - Национален отбор
  3. Загубата от Беларус остави юношите до 19 г. в последната урна за Елитния кръг

Загубата от Беларус остави юношите до 19 г. в последната урна за Елитния кръг

Точка ни пращаше поне във втора урна

Загубата на националите дo 19 г. от Беларус (0:1) мо­же да ни струва много скъ­по. Въпреки двата престиж­ни успеха над Дания (3:1) и Португалия (1:0) отборът ни ще бъде поставен в най-слабата четвърта урна при жребия за Елитния квалифи­кационен кръг за Евро 2017.

Това стана ясно, след като се изиграха всички двубои от груповата фаза. Бълга­рия е с най-добрия резултат измежду отборите от четвърта урна, но заради по-лошата ни голова разли­ка спрямо други селекции ще сме на опашката при жре­бия. Ако бяхме победили или завършили наравно с Бела­рус, щяха да сме поне във втора урна.

Жребият на отборите за следващата фаза ще се тег­ли на 13 декември в Нион, Швейцария. Елитният ква­лификационен кръг ще се проведе от 20 до 28 март 2017 г., като ще се състои от 7 групи по 4 отбора. Са­мо първият в класирането получава виза за Евро 2017 в Грузия.

Георги Минчев: Вече е време за резултати

Нападателят на националния отбор участва в пресконференция преди мачовете с Люксембург и Северна Ирландия

Илиан Илиев обясни за повиквателните, Краев и ЦСКА

Селекционерът на България даде пресконференция за началото на лагера преди мачовете с Люксембург и Северна Ирландия

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия