2. - НБА
  3. 51 точки на Брадата не стигнаха на Хюстън

51 точки на Брадата не стигнаха на Хюстън

Рокетс падна от ЛА Лейкърс

Джеймс Хардън премина границата от 50 реализирани точки в един мач за втори път този сезон, но и това не спаси Хюстън от домакинска загуба срещу Лос Анджелис Лейкърс. Гостите от Калифорния спечелиха със 122:116 и нанесоха едва четвърто поражение на Рокетс у дома от общо седемнадесет мача, слагайки край на серията на тексасци от четиринадесет поредни победи.

Хардън вкара 51 точки и направи 9 асистенции, като това се случи при 11/21 в стрелбата за 2 точки, 4/6 от тройката и 17/21 от наказателната линия, но се оказа недостатъчно. Хюстън завърши срещата със 17 тройки от 42 опита, а Ерик Гордън се включи с 21 точки като резерва. Крис Пол обаче завърши с едва 8 точки, 5 асистенции и 3 грешки.

Голямата фигура за Ел Ей се казваше Кайл Кузма,. Новобранецът вкара 38 точки, като бе перфектен през първото полувреме. Преди почивката крилото реализира 24 от своите точки при 6/6 от тройката. Кузма допълни цялостната си статистика със 7 борби и 4 асистенции, докато

Кори Брюър вкара 21 точки на бившия си отбор, Лонзо Бол приключи с 16, а Брендън Инграм и Лари Нанс-младши се отчеотха с по 13. Лейкърс надвиха Рокетс в собствената им игра, след като вкара 42.9% от стрелбите си от дистанция - 15/35, направиха 27 асистенции и почти тройно по-малко грешки, завършвайки с 10.

Победата бе №11 за Ел Ей, като те имат и 18 загуби. Балансът на Хюстън е 26-5.

В Гърция: Фамозно посрещане забави представянето на Везенков (ВИДЕО)