2. - НБА
  3. Кош със сирената донесе победата на Денвър над Оклахома

Кош със сирената донесе победата на Денвър над Оклахома

Гари Харис герой за своя отбор

С тройка на Гари Харис с финалната сирена Денвър Нъгетс победи като домакин Оклахома Сити Тъндър със 127:124 в един от най-качествените мачове в НБА от началото на сезона.

Домакините от Денвър имаха преднина от 20 точки в средата на третата четвърт, но водени от Пол Джордж и Ръсел Уестбрук гостите стигнаха до изравняване в последната минута на редовното време. 1.4 секунди преди края на редовното време домакините получиха правото да внесат топката от страничната линия след таймаут, а Никола Йокич подаде към непокрития Харис, който стреля от тройката и донесе победата на Денвър.

Най-резултатен за Денвър с 33 точки бе Джамал Мъри. Никола Йокич завърши с "трипъл-дабъл" от 29 точки, 13 борби и 14 асистенции, докато Харис добави още 25 точки.

За Оклахома Пол Джордж реализира 43 точки, докато Ръсел Уестбрук завърши с 20 точки, 21 асистенции и 9 борби.

В Гърция: Фамозно посрещане забави представянето на Везенков (ВИДЕО)