2. - НБА
  3. Лейкърс прекъсна серия от пет загуби

Лейкърс прекъсна серия от пет загуби

Шампионът Лос Анджелис Лейкърс прекъсна негативната си серия от пет поредни загуби, като се наложи над Сан Антонио със 102:93.

Победата на Лейкърс обаче не донесе пълна радост за тима заради контузията на един от основните играчи Андрю Байнъм.

23-годишният състезател получи травма в коляното във втората четвърт и не довърши мача. Байнъм ще премине обстоен преглед, който да установи дали ще може да се възстанови за плейофите. Кобе Брайънт бе най-резултатен за Лейкърс с 27 точки.

Домакините срещнаха сериозна съпротива от тима на Сан Антонио, който игра без получилите почивка звезди Тим Дънкан, Тони Паркър и Ману Джинобили.

Лос Анджелис може да завърши втори в Западната конференция при победа над Сакраменто.

Дерик Роуз вкара 26 точки за победата на Чикаго над Ню Йорк със 103:90. Карлос Бузър се отчете с 14 точки и 22 борби за осмата поредна победа на Чикаго.

Успехът остави "биковете" в борбата за титлата в редовния сезон. Чикаго вече си осигури първото място в Източната конференция с баланс 61-20, като се изравни с лидера на Запад Сан Антонио, който също има 61 победи и 20 загуби.