2. - НБА
  3. Маями и Сан Антонио поведоха в сериите

Маями и Сан Антонио поведоха в сериите

Маями победи Чикаго със 104-94, Сан Антонио се наложи на Голдън Стейт със 102-92

Маями поведе с 2-1 победи в серията от полуфиналите на Изток срещу Чикаго, след като спечели първото си гостуване в “Юнайтед Сентър” със 104-94.

ЛеБрон Джеймс завърши с 25 точки, 8 борби и 7 асистенции. 12 от точките си той вкара в последната четвърт. Крис Бош избухна с дабъл дабъл – 20 точки и 19 борби. Норис Коул се включи добре от пейката и остави срещу името си 18 точки. Дуейн Уейд добави 10 точки, 4 борби и 5 асистенции.

В другата среща Сан Антонио поведе с 2-1 в полуфиналната серия на Запад срещу Голдън Стейт, след като спечели мач номер 3 със 102-92.

Тони Паркър вкара 25 точки само през първото полувреме и завърши мача с 32 точки, 5 борби и 5 асистенции. Тим Дънкандобави 23 точки и 10 борби, а Кауай Ленард – 15 точки и 9 борби. За първи път в серията Шпорите показаха по-добра стрелба от съперника си, като записаха 50,6 % срещу 39,3%.