2. - НБА
  3. Маями отново разочарова, падна от Бостън

Маями отново разочарова, падна от Бостън

Финалистът от миналия сезон Бостън Селтикс спечели за втори пореден път от началото на сезона супердербито в Източната конференция на НБА с Маями Хийт

Финалистът от миналия сезон Бостън Селтикс спечели за втори пореден път от началото на сезона супердербито в Източната конференция на НБА с Маями Хийт. "Келтите" се наложиха над "Горещите" като гости със 112:107. Маями не успя нито веднъж в мача да вземе водачество в резултата, а "Келтите" имаха 15 точки аванс на полувремето, като преднината им в един момент достигна 20 точки. Водени от трите си суперзвезди - ЛеБрон Джеймс и Дуейн Уейд и Крис Бош, "Горещите" се опитаха да сътворят обрат през второто полувреме, но опитният тим на Селтикс не допусна победата да му се изплъзне.

Страхотен мач за Бостън изигра гардът Рей Алън. Ветеранът вкара 7 тройки от 9 опита и завърши мача с 35 точки. 25 точки отбеляза Пол Пиърс, а третата голяма звезда на тима Кевин Гарнет се отчете с 16 точки и 13 борби. Плеймейкърът Рейжон Рондо помогна за успеха с 8 точки и 16 асистенции. За Маями най-резултатен бе "Крал Джеймс" с 35 точки, към които добави 10 борби и 9 асистенции. Бош вкара 15 точки, но Уейд напълно разочарова със скромните за него 8 точки. Гардът определено нямаше ден, като реализира едва 2 от 12-те си стрелби от игра. Силно се включи от пейката за Хийт тежкото крило Юдонис Хеслъм, но неговият дабъл-дабъл (21 точки и 10 борби) не бе достатъчен за Маями.

Тази нощ в НБА се изиграха само още два мача, в които Чикаго Булс размаза Голдън Стейт Уориърс със 120:90, а шампионът ЛА Лейкърс загуби от Денвър Нъгетс със 112:118.

В Гърция: Фамозно посрещане забави представянето на Везенков (ВИДЕО)