2. - НБА
  3. Ню Йорк излъга Далас и остава без загуба

Ню Йорк излъга Далас и остава без загуба

Лос Анджелис Лейкърс разгроми гостуващия Голдън Стейт със 101:77

Ню Йорк победи гостуващия Далас със 104:94 и остана единственият отбор в Националната баскетболна асоциация без поражение от началото на редовния сезон.

Домакините стигнаха до четвъртия си успех в кампанията след 31 точки и 7 борби на Кармело Антъни и 22 точки на резервата Джей Ар Смит.

След равностойно първо полувреме Ню Йорк пое инициативата и след серия от 12:4 поведе със 78:71 към края на третата четвърт и до финалната сирена не допусна обрат.

За тексасците, които прекъснаха серията си от три поредни победи, с 23 точки се отличи О Джей Майо.

Лос Анджелис Лейкърс разгроми гостуващия Голдън Стейт със 101:77 само часове, след като старши треньорът на отбора Майк Браун беше уволнен след 18 месеца на поста.

Домакините, водени от временния наставник и досегашен асистент Бърни Бикерстаф, записаха едва втора победа от шест мача и остават на дъното в Западната конференция.

Кобе Брайънт завърши с 27 точки, 9 борби и 7 асистенции за Лейкърс, а Пау Гасол се отличи с 14 точки и 16 борби. За гостите най-резултатен с 18 точки беше Стивън Къри.

Вижте всички резултати от играните тази нощ срещи от първенството на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада:
Вашингтон - Милуоки - 91:101
Орландо - Бруклин - 68:107
Бостън - Филаделфия - 100:106
Ню Йорк - Далас - 104:94
Атланта - Маями - 89:95
Ню Орлиънс - Шарлът - 107:99
Минесота - Индиана - 96:94
Оклахома Сити - Детройт - 105:94