2. - НБА
  3. ОБЗОР: Бостън прекъсна серия от три загуби в НБА

ОБЗОР: Бостън прекъсна серия от три загуби в НБА

Джейлън Браун избухна с рекордните в кариерата си 10 тройки, вижте резултатите от мачовете, играни през изминалата нощ

Джейлън Браун избухна с рекордните за себе си в НБА 10 тройки, а Бостън прекъсна серия от три поредни загуби. „Келтите“ победиха Орландо със 112:96 и общо 23 точни стрелби зад дъгата, за да стигнат до успех №21 в лигата през сезона.

Браун завърши с 34 точки. Джейсън Тейтъм добави 23. Кемба Уокър приключи с 14 и 5 борби. Даниел Тайс оформи дабъл-дабъл – 13 точки и 11 борби.

Никола Вучевич беше най-резултатен за Орландо с 22 точки и 13 борби. Джеймс Енис се включи от пейката с 18 и 5 борби. Еван Фурние остана с 16 точки и 5 борби.

Меджик имаха аванс от 5 точки през първата част, а 7 минути преди края на втората водеха с 40:37. Бостън отговори със серия от 11-2 и да излезе напред с 56:48 след едно полувреме. Домакините решиха всичко с 14 безответни точки за преднина от 21 след почивката и това бе всичко.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:

Източна конференция

Атлантическа дивизия: Филаделфия 30 победи/13 загуби, Бруклин 29/14, Бостън 21/21

Централна дивизия: Милуоки 27/14, Индиана 19/22, Чикаго 19/22

Югоизточна дивизия: Атланта 22/20, Маями 22/21, Шарлът 20/21

Западна конференция

Тихоокеанска дивизия: Финикс 28/13, Лос Анджелис Лейкърс 28/15, ЛА Клипърс 27/16

Югозападна дивизия: Сан Антонио 22/17, Далас 22/19, Мемфис 19/20

Северозападна дивизия: Юта 30/11, Денвър 25/17, Портланд 25/17

В Гърция: Фамозно посрещане забави представянето на Везенков (ВИДЕО)