2. - НХЛ
  3. Бостън продължава да гази, Бруинс биха Питсбърг с 4:2 като гост

Бостън продължава да гази, Бруинс биха Питсбърг с 4:2 като гост

Отборът на Бостън Бруинс продължава със страхотното си представяне в НХЛ през този сезон, след като тази нощ се наложи с 4:2 като гост над силния тим на Питсбърг Пингуинс.

Двубоят започна много равностойно, като в първата третина не паднаха голове. През втория период обаче Питсбърг натрупа комфортна преднина от две попадения, след като точни за „пингвините” бяха Майкъл Руп и Крис Летанж.

Третата част също вървеше страхотно за Питсбърг до 17-ата минута, когато Здено Чара върна Бостън в мача – 1:2. Още след подновяването на играта Бруинс откраднаха шайбата и организираха мълниеносна контраакция, която завърши с изравнителен гол на Брад Марчанд. Натискът на гостите продължи и след този гол и в 19-ата минута и 10-ата секунда Бостън излезе напред чрез Марк Речи, а до края на мача имаше време и за още един гол, дело на Грегори Кембъл, 8 секунди преди последната сирена.