2. - НХЛ
  3. Филаделфия разгроми шампиона с 4:1

Филаделфия разгроми шампиона с 4:1

Ето и резултатите от останалите мачове, играни тази нощ

Отборът на Филаделфия Флайърс излезе еднолично начело в НХЛ, след като победи шампиона Чикаго Блекхоукс с 4:1 тази вечер. Така "летящите" събраха актив от 69 точки и изпревариха тима на Ванкувър Кенъкс. Все пак канадците, не играха тази нощ и така имат мач по малко в актива си и продължават да водят в Западната конференция с 67 точки, докато Филаделфия господства на Изток.

Началото на мача бе доста равностойно и двата тима така и не успяха да си отбележат гол в първата третина. Гостите обаче взеха преднина в срещата още в началото на втората част след точен удар на Джеф Картър и постепенно набираха скорост. В третата третина играчите на Филаделфия увеличиха аванса си с точни удари на Николай Жердев и отново на Джеф Картър. Едва тогава домакините съумяха да върнат едно попадение чрез Мариан Хоса, но минута преди края на мача Скот Хартнел сложи точка на спора за крайното 1:4.