2. - НХЛ
  3. Хара, Кийт и Невил са финалистите за наградата за най-добър защитник в НХЛ

Хара, Кийт и Невил са финалистите за наградата за най-добър защитник в НХЛ

Носителят на трофея "Норис" ще бъде обявен на 24 юни

Здено Хара от Бостън, Дънкън Кийт от Чикаго и Шей Невил от Нешвил бяха обявени за финалистите в гласуването за приза за най-добър защитник през сезона в първенството на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Носителят на трофея "Норис" ще бъде обявен на 24 юни, за когато е насрочена церемонията по връчването на годишните награди.

Хара, 6-кратен финалист и носител на приза от 2009 година, води в листата на Мечоците по игрово време със средно 24:39 минути на леда, което е с близо три минути повече от втория в класацията. Той е в топ 10 в НХЛ сред защитниците по голове със 17, плюс/минус с положителни 25 (измерване на влиянието при попадения за и срещу при присъствие на леда), голове при числено превъзходство с 10 и победни шайби с 3.

Кийт, 2-кратен финалист и победител през 2010 година, води в класацията при защитниците в НХЛ с 55 асистенции. Той е на второ място в схемата на точкуване за гол и пас с 61 пункта, а освен това е играл средно по 24:38 минути за Черните ястреби от началото на сезона.

Уебър, с две неуспешни кандидатури за защитник на годината, води в листата по голове с 23 попадения. Той е рекордьор в историята на Хищниците с 56 точки за един сезон.