2. Пирин (Бл)
  3. "Орлетата" не можаха да бият третодивизионния Септември (Сф)

"Орлетата" не можаха да бият третодивизионния Септември (Сф)

Пирин и Септември направиха зрелищно 2:2 в Разлог

Пирин (Благоевград) и Септември (Сф) сътвориха атрактивен контролен мач днес на градския стадион в Разлог, като си отбелязаха четири гола, но не успяха да се победят. "Орлетата" пропиляха една дузина изгодни положения за гол, особено през втората час и заслужаваха повече победата, съобщават от пресслужбата на "зелените".

Още в 3-та минута Николов стреля опасно с глава след корнер.

Отново той проби отлично в 16-та, но острото му центрира бе избито пред голлинията.  В 23-та минута вероятното ново попълнение на Пирин Филипов стреля опасно, но топката бе избира от вратаря в корнер.

Още в с първото по-опасно влизане в половината на Пирин, софиянци успяха да отбележат гол, като Кацаров бе точен от около 20 метра, пращайки топката под ръцете на Ганев.

Последваха удари на Тасев и Филипов от разстояние, но отново без успех. Имено защитникът бе най-близо до гола, след като негов удар в 41-та минута срещна сглобката на вратата, топката попадна след това в Костов, който се засуети и не стреля в полупразната врата и я изгуби.

Зелените започнаха втората част с масиран натиск. Тасев изскочи сам срещу стража на Септември още в първите секунди, но попадна леко в дясно и стреля неточно.

В 51-та минута равенството бе възстановено, като Костадинов стреля неспасяемо от около 25 метра.

Тони Тасев пропиля две чисти и идентични положения в 53-та и 54-та минута, като на два пъти изскачаше зад защитата, но ударите му по диагонала не намираха целта.

Хубава атака на Пирин бе завършена в 58-та минута от Юлиян Попев с отлично попадение за капитана за 2:1.

В 66-та минута отново Тасев се освободи добре, но пак стреля неточно, отбитата топка попадна в Благов, но и той не бе прецизен.

В 67-та минута септемврийци стигнаха до гол, след като се възползваха от грешка в средата на терена, а Манолов разстреля Костов от няколко метра.

Софиянци можеха и да победят ако Тончев бе точен от близко разстояние в 74-та минута. За пиринци пък до края пропуснаха да се разпишат Казаков и Танчев.

Пирин: Ганев, Попев, Николов, Сандев, Филипов, Костадинов, Старокин, Благов, Тасев, Костов и Бенгюзов
След почивката в игра се появиха: Траянов, Казаков, Божинов, Карапетров, Костов, Чапов, Златинов и Танчев

„Тежкото тепърва предстои“, посочи Петър Златинов преди мача с Кариана

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

Един под въпрос в Пирин за мача с Ботев

Олимпиакос окуця след Локо Пд и отмени контролата с „орлетата“

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...

Петър Златинов: Младите момчета имат нужда от подкрепа и самочувствие

„Ще искам повече концентрация във важните моменти“, каза в треньорът на „орлетата“