2. Пирин (Бл)
  3. Пирин изпусна Берое в Стара Загора - 1:1

Пирин изпусна Берое в Стара Загора - 1:1

„Орлетата” правеха кинжални контраатаки, чрез които създадоха доста положения за гол, но късметът не бе с тях

Пирин изпусна Берое при визитата си в Стара Загора в последния мач от 8-ия кръг на „А” група. „Орлетата” правеха кинжални контраатаки, чрез които създадоха доста положения за гол, но късметът не бе с тях.

Най-добрият играч на Пирин в последно време Даниел Пеев изведе своя отбор напред в 24-ата минута. Пет минути преди края обаче Петър Костадинов върна равенството.

Двубоят започна доста статично и за двата тима. При първата сериозна опасност резултатът бе открит - Даниел Пеев откри резултата след грешка на Тодор Тодоров. Халфът пресече подаването на защитника и спринтира към вратата, след което с много добър удар от десетина метра не даде шанс на Пейков.

След гола Берое направи едно-две опасни центрирания, които обаче не доведоха до повече от лека суматоха в пеналта. Пирин обаче играеше далеч по-умно. В 42-ата минута при много добра контраатака за Пирин, Драги Коцев задържа топката около наказателното поле и подаде към Кондев, който стреля от дъгата, но над вратата.

В първите секунди на втората част гостите отново създадоха голяма опасност. Дани Пеев бе изведен зад защитата на Берое и прехвърли Пейков, но топката мина на метър встрани от вратата, а и защитник на домакините я настигна малко преди да стигне до вратата.

Веднага след това Илиан Илиев усили нападението си и направи втората си смяна. Първата бе принудителна още в началото на първата част, заради която настъпи рокада на бековете в защитата, след като Атанас Атанасов се контузи.

В 64-ата минута и Берое имаше шанс за гол. Илиев центрира отдясно, Ганев излезе да пресече подаването, но увисна и под него Георги Андонов намери топката с глава, но не уцели опразнената врата. Малко по-късно и голмайсторът Дани Пеев получи контузия, заради което отстъпи мястото си на Наков.

В 73-ата минута Тодор Тодоров, който направи грешката за гола на Пирин, стреля от около 35 метра под гредата, а Ганев доста несигурно изби и замалко резултатът щеше да бъде изравнен.

В 79-ата минута пък влезлият през втората част Даниел Младенов изпусна много чисто положение за Пирин, след като бе изведен сам срещу Пейков, но стреля в него.

В 85-ата минута 700-те зрители в Стара Загора избухнаха. Петър Костадинов изравни резултата след центриране в наказателното поле, при което той се докопа до топката излезе срещу вратаря и го преодоля с хубав удар.

Последният шанс за гол пред двата отбора отново бе за Пирин, когато в 89-ата минута Младенов бе изведен зад защитата на домакините, но си поведе силно топката и бе изпреварен от Боян Пейков.

„Тежкото тепърва предстои“, посочи Петър Златинов преди мача с Кариана

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

Един под въпрос в Пирин за мача с Ботев

Олимпиакос окуця след Локо Пд и отмени контролата с „орлетата“

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...

Петър Златинов: Младите момчета имат нужда от подкрепа и самочувствие

„Ще искам повече концентрация във важните моменти“, каза в треньорът на „орлетата“