2. Пирин (Бл)
  3. Пирин остана в елита след равенство 1:1 с Ботев (Пд)

Пирин остана в елита след равенство 1:1 с Ботев (Пд)

Юношите на Пирин, родени през 1993 г., запазиха мястото си в новосформираната елитна група, след равенството у дома 1:1 срещу Ботев 2002 (Пд), предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград.

На момчетата на Методи Стоянов им трябваше само точка за да останат преди мача от последния кръг срещу прекия си конкурент Берое (Стара Загора).

Срещата на клубната база в Рилци не тръгна добре за домакините, които за цяло едно полувреме не създадоха чисто голово положение, пред противниковата врата.

За сметка на това гостите от Пловдив уцелиха греда, а малко по-късно стражът на "орлетата" Благой Стоянов извади топката от самата гол линия, при удара на Станислав Каадан.

В 34-ата минута хубава атака на Ботев през центъра завърши с гол на капитана Георги Неделев. До края на първото полувреме Пирин не успя да стигне до изравнително попадение и това принуди един от акционерите Петър Байкушев да влиза на почивката в съблекалнята и да надъхва младите "орлета". Това даде резултат и само три минути след подновяването на играта домакините се добраха до попадението. В 43-ата минута при заучено изпълнение на фаул Джеват Омбаши прокара топката между стената за 1:1.

До края на срещата на два пъти с пропуски за Пирин се отличи Илиян Христов, който не успя да преодолее вратаря на гостите Юсеин Ахмедов.

Костантин Богданов от Ботев (Пд) пък от близо нацели напречната греда в 57-ата минута на мача. Точката остави Пирин в елита за радост на акционерите Петър Байкушев, Емил Павлов, Васил Миладинов и Димитър Урдев, както и на председателя на ОбС- Благоевград Костадин Хаджигаев, които наблюдаваха двубоя на базата в Рилци.

Друга формация на Пирин, тази на Емил Кърцелски, родени през 1995 г., загуби катастрофално с 0:6 при гостуването на Левски в мач реванш за републиканското първенство. Първата среща преди това бе завършила при резултат 1:0 за Пирин.
Треньорът на Пирин: Не отписваме мача със Славия, ще се надиграваме

„Тежкото тепърва предстои“, посочи Петър Златинов преди мача с Кариана

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

Един под въпрос в Пирин за мача с Ботев

Олимпиакос окуця след Локо Пд и отмени контролата с „орлетата“

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...

Петър Златинов: Младите момчета имат нужда от подкрепа и самочувствие

„Ще искам повече концентрация във важните моменти“, каза в треньорът на „орлетата“