2. Пирин (Бл)
  3. Пирин с първа победа от шест кръга - 2:0 над Спортист

Пирин с първа победа от шест кръга - 2:0 над Спортист

С два гола на Даниел Младенов и две асистенции на неговия съименник Даниел Пеев Пирин победи гостуващия в Кюстендил отбор на Спортист (Своге). Възпитаниците на Наджи Шенсой категорично надиграха своите съперници и заслужено победиха с 2:0. Първото попадение падна в 24-ата минута, а крайният резултат бе оформен в 36-ата.

Още с първия съдийски сигнал играчите на Пирин се установиха като по-активния състав. Въпреки изсипалия се над Кюстендил дъжд Даниел Пеев успяваше да осигури разнообразни възможности за своите съотборници. Именно Пеев бе един от най-активните на терена, като пое отговорността за двата гола на „орлетата” през първото полувреме.

В 24-ата минута нападателят Даниел Младенов успя да се реабилитира за двата пропуска в последните минути на срещата от осмия кръг срещу Берое (1:1). Първият от общо двата си гола Младенов реализира след центриране на Пеев.

Десетина минути по-късно Младенов 22-годишният таран покачи за 2:0. Куриозно или не той се разписа при почти идентична на първата ситуация, отново след точно подаване на Дани Пеев.

До края на първата част домакините продължиха да оказват натиск, който едва не даде плод. Отново Младенов се озова в отлична възможност за да формира хеттрика си, след като се изплъзна от противниковите футболисти и се озова очи в очи с Тодор Кючуков. Буквално сантиметри не достигнаха на Младенов да направи преднината на домакините класическа.
След почивката играчите на Пирин започнаха на по-бавни обороти и това логично предостави шанс футболистите на Спортист да ориентират действията си към противниковата врата. Петър Шопов отправи един от редките изстрели за своя тим по посока рамката на Пирин. Неговият опит обаче не бе достатъчен да затрудни Веселин Ганев.

В 70-ата минута под бурни овации терена напусна голмайсторът на Даниел Младенов, който бе заменен от Иван Цачев.

До края на полувремето продукцията на двата отбора не предложи други напрегнати ситуации. В последната минута от редовното време Даниел Пеев опита късмета си от пряк свободен удар от около 30 метра. Сериозната дистанция обаче се оказа непреодолима за оптимистичния удар на Пеев.

„Тежкото тепърва предстои“, посочи Петър Златинов преди мача с Кариана

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

Един под въпрос в Пирин за мача с Ботев

Олимпиакос окуця след Локо Пд и отмени контролата с „орлетата“

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...

Петър Златинов: Младите момчета имат нужда от подкрепа и самочувствие

„Ще искам повече концентрация във важните моменти“, каза в треньорът на „орлетата“