2. Пирин (Бл)
  3. Пирин се справи безпроблемно с Монтана - 2:0

Пирин се справи безпроблемно с Монтана - 2:0

"Орлетата" зарадваха феновете си с успех в последния си домакински мач

Пирин записа комфортна победа с 2:0 над Монтана в последния си домакински мач за настоящия сезон в „А” група. В не особено атрактивна среща „орлетата” се наложиха над съперника си с две попадения на Борис Кондев. Основната заслуга за втория гол обаче трябва да бъде отдадена на вратаря на гостите Христо Иванов, който по комичен начин успя да отклони подаване на Кондев с собствената си мрежа.

Срещата за Пирин бе последна на стадион „Христо Ботев” за този сезон. В следващия кръг благоевградчани гостуват на борещия се за оставане в групата Сливен. Това ще е и последният двубой за „орлетата”, тъй като последната им среща е с Ботев (Пд). На Монтана пък предстоят срещи с Левски и Черно море.

Качеството на представлението на двата отбора в рамките на първото полувреме бе далеч от задоволително. През първите 45 минути преобладаваха грубите нарушения, след едно от които бранителят на Пирин Александър Дюлгеров бе принудително заменен.

В петата минута Миро Иванов опита да хитрува в наказателното поле на Пирин, където бе съборен и погледна към рефера за дузпа. Такава не бе отсъдена и играта бе подновена. Десет минути по-късно Борис Кондев пропусна първата опасна възможност в срещата. Нападателят на Пирин стреля от въздуха при центриране на Дани Младенов. Вратарят на Монтана Христо Иванов обаче улови без особени затруднения. В 19-ата Янко Сандански създаде още неприятности на противниковата отбрана, след като със задна ножица успя да продължи атаката към Младенов. Той на свой ред се възползва от възможността да стреля към вратата на Иванов, топката обаче срещна външната страна на мрежата.

Последваха слаби минути и за двата отбора. В 25-ата минута Дюлгеров бе грубо фаулиран, при което край страничната линия Юлиян Попев започна да разгрява.

В 37-ата минута Зоран Златковски пропусна най-чистото положение до този момент. Македонецът засече центриране от корнер с глава. С изстрела си той изпрати топката на сантиметри над напречната греда.

Пирин все пак се възползва от игровото си надмощие и откри резултата в 52-ата минута. Борис Кондев се разписа от минимална близост, след като получи отличен пас от Даниел Младенов. Зоран Златковски бе в основата на атаката, която той започна по лявото крило.

Пирин достигна до още една добра възможност пред вратата на Монтана, където обаче Златковски се размина с извеждащ пас на Младенов. Нападението на Пирин се посъживи след влизането в игра на Драги Коцев. В 76-ата минута Пирин успя да удвои преднината си по щастлив и едновременно комичен начин. Кондев опита да намери Коцев с пас в наказателното поле. Вратарят на Монтана пробва да улови топката, но вместо това я вкара във вратата си. Голът все пак бе записан на името на Кондев. Минути по-късно той можеше да оформи хеттрика си, но негов удар бе възпрепятстван от защитата на гостите.

С успеха в 28-я кръг Пирин прибави нови три точки към актива си и успя да измести Берое от деветото място във временното класиране.

Треньорът на Пирин: Не отписваме мача със Славия, ще се надиграваме

„Тежкото тепърва предстои“, посочи Петър Златинов преди мача с Кариана

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

Един под въпрос в Пирин за мача с Ботев

Олимпиакос окуця след Локо Пд и отмени контролата с „орлетата“

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...

Петър Златинов: Младите момчета имат нужда от подкрепа и самочувствие

„Ще искам повече концентрация във важните моменти“, каза в треньорът на „орлетата“