2. Пирин (Бл)
  3. Пирин за четвърти път ще играе на финал за Купата на България

Пирин за четвърти път ще играе на финал за Купата на България

Благоевградският футболен тим Пирин за четвърти път в своя история стига до финал във втория по сила у нас турнир - този за Купата на България, предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград. През 1981 г. „орлетата” падат от ЦСКА, а през 1992 и 1994 г. от Левски. Тази година обаче скалповете и на двата столични гранда са на колана на тима от Благоевград.

Благоевградският футболен тим Пирин за четвърти път в своя история стига до финал във втория по сила у нас турнир - този за Купата на България, предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград. През 1981 г. „орлетата” падат от ЦСКА, а през 1992 и 1994 г. от Левски. Тази година обаче скалповете и на двата столични гранда са на колана на тима от Благоевград.

Този път надеждите на всички са свързани със спечелването на трофея, па макар пътят до там да минава през тима на Литекс. Утре (26-ти май) двата отбора ще се изправят във финала на турнира за Купата на България, който ще се играе на стадион „Георги Аспарухов” от 20.30 часа.

Ето и пътят на „орлетата” до финала за Купа на България 2008/2009 г.:

Втори кръг на турнира за Купата на България - 12 ноември 2008 г.
Спартак (Вн) - Пирин (Бл) 1:2
Пирин се включва във втория кръг на турнира с мач като гост на Спартак (Варна). Тогава благоевградчани са водени от треньора Петър Михтарски и печелят с 1:2, а точни за победителите са Борислав Хазуров и Даниел Младенов. Първият сега тренира отделно от основната група и ръководството със сигурност ще се раздели с него през лятото.

1/8 финал за Купата на България - 7 декември 2008 г.
Монтана – Пирин (Бл) 0:2
На 1/8 финалите жребият отново определя Пирин да е гост, а този път съперник е втородивизионният Монтана. „Орлетата” постигат лесна победа с 0:2, а головете вкарват Даниел Пеев и аржентинецът Херман Пиетробон. В момента последният е играч на ЦСКА, но няма нито един официален мач за „армейците”.

1/4 финал за Купата на България - 4 март 2009 г.
ЦСКА - Пирин 1:1 в редовното време и 4:6 след дузпи
И в третия си мач от този турнир Пирин гостува, но този път на четвъртфинала съперник е ЦСКА. За мнозина изходът от мача е ясен и прогнозират успех на „червените”. Не така обаче мисли треньорът Петър Михтарски, който на пресконференцията преди мача каза, че няма загуба от тогавашния треньор на „червените” Димитър Пенев и не смята да губи и в този мач. В крайна сметка бившият наставник на „орлетата” се оказа прав. Пирин бие след продължения и дузпи (1:1 в редовното време), (4:6 ) и се класира на полуфинал. Спас Делев е точен за Пирин в редовното време, а при дузпите Даниел Пеев, Благой Наков, Тодор Паланков, Борислав Хазуров и Борислав Галчев не оставят никакъв шанс на вратаря на „армейците” Ивайло Петров.

1/2 финал за Купата на България - 29 април 2009 г.
Пирин – Левски 1:0
На 29-ти април 2009 г. Пирин пише своята нова история. В 1/2 финала за Купата на България отборът, който е воден от новоназначения треньор Наджи Шенсой бие с 1:0 Левски пред препълнения стадион „Христо Ботев”. Автор на единственото попадение става Даниел Пеев в 56-ата минута на мача. Този двубой обаче ще се запомни със сърцата игра на целия тим, кото надскочи себе си и победи почти сигурния шампион на страната ни. Пример за желанието за игра бе фактът, че най-силният в този мач Спас Делев, който направо развинти национала Живко Миланов, игра макар да не бе излекуван на 100 % от грипно заболяване. Младият играч получи спазъм и бе откаран с линейка в болницата, но след това се разбра, че няма нищо сериозно. Утре надеждите на „орлетата” за спечелването на купата са свързани именно с него.

Финал за Купата на България - 26 май 2009 г. - стадион "Георги Аспарухов" от 20.30 часа
Литекс – Пирин

Треньорът на Пирин: Не отписваме мача със Славия, ще се надиграваме

„Тежкото тепърва предстои“, посочи Петър Златинов преди мача с Кариана

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

Един под въпрос в Пирин за мача с Ботев

Олимпиакос окуця след Локо Пд и отмени контролата с „орлетата“

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...

Петър Златинов: Младите момчета имат нужда от подкрепа и самочувствие

„Ще искам повече концентрация във важните моменти“, каза в треньорът на „орлетата“