2. Пирин (Бл)
  3. Витоша взе точка срещу Пирин (ВИДЕО)

Витоша взе точка срещу Пирин (ВИДЕО)

Тимът от Бистрица продължава без победа в Първа лига

Витоша (Бистрица) измъкна 0:0 у дома срещу Пирин в безличен мач от деветия кръг на Първа лига.

През първата част двата тима си размениха по няколко опасни положения, но до попадение не се стигна.

Стефан Христов беше изведен зад защитата на "орлетата", но от малък ъгъл не успя да вкара. Гостите отговориха с опасна ситуация, създадена от Аймен Суда, но вратарят Николай Радев спаси. Най-чистото положение беше за Витоша в 28-ата минута, когато Ратко Мутафчийски стреля над вратата от малкото наказателно поле.

В 54-ата минута Станислав Костов можеше да вкара след пас на Благов, но съперниковия вратар спаси. Десетина минути по-късно нападателят все пак прати топката в мрежата, но попадението беше отменено заради засада.

В 69-ата минута Аймен Суда пропусна, уедарът ми мина над вратата.

Четири минути след това Витоша изпусна най-чистото си положение в мача. Китан Василев проби по фланга, подаде към непокрития Цанков, който обаче стреля встрани от вратата. В 86-ата минута пред тима от Бистрица се отвори нова възможност. Василев се озова на стрелкова позиция в наказателното поле. Вратарят на гостите Макенджиев обаче изби атрактивно в корнер.

Новакът в родния елит има само две спечелени точки след 8 изиграни мача. В същото време Прини загуби само едно от досегашните си 4 гостувания, като дори извоюва равенство на терена на шампиона Лудогорец.
Треньорът на Пирин: Не отписваме мача със Славия, ще се надиграваме

„Тежкото тепърва предстои“, посочи Петър Златинов преди мача с Кариана

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

Един под въпрос в Пирин за мача с Ботев

Олимпиакос окуця след Локо Пд и отмени контролата с „орлетата“

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...

Петър Златинов: Младите момчета имат нужда от подкрепа и самочувствие

„Ще искам повече концентрация във важните моменти“, каза в треньорът на „орлетата“