2. Пирин (ГД)
  3. ЦСКА вкара пет на Пирин в Гоце Делчев, Платини блесна с хеттрик (видео)

ЦСКА вкара пет на Пирин в Гоце Делчев, Платини блесна с хеттрик (видео)

Двубоят на Градския стадион в Гоце Делчев завърши с победа с 5:0 в полза на "армейците"

ЦСКА се наложи с убедителното 5:0 над Пирин (Гоце Делчев) в среща от 14-ия кръг на родната „А” група. Двубоят се игра на Градския стадион в Гоце Делчев, а три от попаденията за гостуващия тим бяха дело на Мишел Платини. По един гол пък добавиха Тасио и Анисе.

Победата в Гоце Делчев бе осма за ЦСКА в първенството от началото на сезона, като след успеха над Пирин „армейците” продължават да заемат 3-ото място в подреждането и вече са с актив от 28 точки. Пирин (Гоце Делчев) пък регистрира осмо поражение в шампионата от старта на сезона, като в момента се намира на 8-ата позиция с 18 пункта.

Още във 2-ата минута Венков засече топката с глава след центриране на Скиорили, но вратарят на Пирин (Гоце Делчев) спаси. Малко преди да изтече четвърт час от началото на двубоя, Сержиньо центрира отлично топката в наказателното поле на домакините, където Крачунов игра с нея, но не успя да я прати в рамките на вратата.

”Армейците” излязоха с гол напред в 17-ата минута. Анисе центрира кълбото в наказателното поле на Пирин (ГД), а Мишел Платини с глава прати кълбото в мрежата на домакините. В средата на първата част Платини имаше нова възможност да се разпише, но стреля слабо към вратата на Абдиков, който спаси.

В 25-ата минута „червените” достигнаха до втори гол. Мишел Платини бе изведен на чиста позиция сам срещу вратаря и успя да прати топката във вратата на домакините, правейки резултата 2:0 в полза на ЦСКА.

След като получиха втори гол във вратата си, играчите на Пирин (Гоце Делчев) се активизираха и до почивката Лапантов и Фиданин нанесоха удари към вратата на Томас Черни, но и в двете ситуации не се стигна до попадение. До края на първата част не падна гол в нито една от двете врати и след 45 минути игра резултатът бе 2:0 в полза на ЦСКА.

Малко след подновяването на играта през втората част, се стигна до доста интересна ситуация на Градския стадион в Гоце Делчев. Платини бе фаулиран от Гуцев, след което се изправи и блъсна играча на домакините в гърдите, а реферът реши да покаже жълт картон на бразилския футболист на ЦСКА, като предупреди официално и бранителя на Пирин.

В 62-ата минута домакините направиха сериозен пропуск пред вратата на ЦСКА. Лапантов нанесе удар към вратата на ЦСКА, а кълбото срещна напречната греда. Мишел Платини пък пропусна да реализира нов гол в 69-ата минута, когато нанесе удар с глава към вратата на Пирин (Гоце Делчев), но Абдиков с добра намеса спаси. Сержиньо също се отчете с пропуск за „армейците”, а в 76-ата минута Мишел Платини успя да оформи своя хеттрик. Сержиньо комбинира с Платини, който прати кълбото в мрежата на Пирин (Гоце Делчев) за 3:0.

В 81-ата минута Платини бе заменен от Тасио, който почти веднага след появата си в игра отбеляза четвърти гол в „армейците”. Анисе комбинира с Тасио, който с хубав удар забоде кълбото в мрежата на домакините за 4:0.

В 89-ата минута „червените” отбелязаха пети гол, след като Тасио намери Анисе, който на празна врата отбеляза за крайното 5:0.

szólj hozzá: cska-pgd
Костадин Башов продължава кариерата си в чужбина

Нападателят направи добър сезон в Пирин (Гоце Делчев)

Деветима скъсаха с Черноморец, Левски официално се раздели с четирима

БФС обяви договорите на 24 футболисти и 10 треньори за прекратени

Пирин Гоце Делчев загуби контрола с 0:6

Ксанти разпи „орлетата” в последния им мач за сезона

Пирин (ГД) трепери за лиценза в „Б" група

Изпълнителният директор на изпадналия от елита Пирин (ГД) Костадин Гуцев заяви, че клубът има известни опасения относно получаването на лиценз за „Б" група.

Радуканов: Целта ни новия сезон е да се борим с водещите отбори

„На 9 юни се събираме, обмисля се подготовка в Словения”, каза наставникът на Славия

Славия завърши сезона с лесна победа

"Белите" биха Пирин (ГД) като домакини

Славия ще играе без Фернандо да Силва в последния мач за сезона

Очаква се в срещата с Пирин Милен Радуканов да пусне експериментален състав

Ивайло Стоянов ще ръководи дербито на последния кръг Литекс - Левски

Христо Ристосков получи ЦСКА - Локо (Пд)

Хубчев: За нас е добре да играем такива здрави мачове

Старши треньорът на „Берое“ Петър Хубчев говори за beroe.tv след мача с „Пирин“ (Гоце Делчев) като гости, спечелен от старозагорци с 2:1. Вижте какво сподели той: