2. Рио 2016
  3. Елица Янкова загуби полуфинала и ще се бори за бронзов медал /обновена/

Елица Янкова загуби полуфинала и ще се бори за бронзов медал /обновена/

След три поредни победи, Елица бе туширана от голямата фаворитка Стадник /Азербайджан/, но ще се бори за медал

Елица Янкова ще се бори за бронзовия медал в категория до 48 кг. на олимпийския турнир по борба в Рио де Жанейро! Янкова постигна три поредни победи, но на полуфинала загуби от голямата фаворитка Мария Стадник от Азербайджан след туш за 2:20 минути.

Елица Янкова е първият български атлет в Рио, който стигна до директен мач за олимпийски медал. След 23:00 часа тази вечер тя ще се бори за бронза при най-леките жени срещу победителката от репешажа между Алехандра Патрисия Бермудес /Аржентина/ и опитната Ивона Матковска /Полша/. Аржентинката бе победена също от Стадник още на старта.

Стадник от Азербайджан е сребърна медалистка от Лондон 2012 и актуална европейска шампионка от Рига и сега ще се бори за олимпийската титла.

След трите си поредни победи Елица Янкова бе изтощена в полуфинала и Стадник не ѝ остави никакви шансове. Фаворитката поведе с 6:0 точки и след 2:20 минути успя да тушира българката, което сложи край на мача.

Преди това в четвъртфиналната схватка Елица срещна колумбийката Идалго, която разчиташе изцяло на по-предпазлива борба и блокираше опитите за захват на нашето момиче в първите три минути. Кастийо Идалго получи предупреждение за пасивност, но точно в 30-те секунди, в които трябваше да покаже активност успя да запише две точки и поведе с 2:0.

Във вторите три минути Янкова с много пот успя да изкопчи две точки в един наглед неразрешим захват, в който и двете бяха поставени в неудобна позиция.

В самия край Елица допусна южноамериканката да хване крака ѝ, но издържа и след 2:2 точки спечели по правилото, че при равенство в точките предимство има състезателката, която последна е реализирала точки. Чак след съдийския сигнал за край от колумбийския ъгъл подадоха възражение, но то не бе уважено и Янкова получи трета точка.

По-рано днес Елица Янкова постигна други две победи - започна с категоричен експресен успех с 10:0 над камерунката Ребека Муамбо, а в осминафиналите направи голям обрат срещу рускинята Милана Дадашева от 0:4 до 9:4.

1 място СП за девойки София 2013

Закриха 15-ите параолимпийски игри (СНИМКИ)

Китай завърши на първо място в класирането по медали със 105 златни, 81 сребърни и 57 бронзови, Ружди Ружди спечели злато за България

Ирански параолимпиец почина след катастрофа по време на състезание

По случая вече се води разследване

Християн Стоянов седми на 1500 м на Параолимпиадата

Стоянов, който на 18 години е най-млад от българите на форума, финишира за 4:08.99 минути

Ружди Ружди спечели злато за България на Параолимпиадата в Рио

Титлата на българина в тласкането на гюле идва и със световен рекорд от 12.33 метра

Аржентинец бе изгонен от Рио заради допинг

Официалното наказание ще бъде обявено след отварянето на Б-пробата

МОК: Решително осъждаме методи, които целят да очернят чисти спортисти

Комитетът подчерта, че сестрите Уилямс и Симон Байлс не са нарушавали антидопинговите правила

Милена Тодорова не успя да стигне финала на 10 метра пушка

Тя даде резултат от 628.6 точки и се нареди на 22-ро място в квалификацията сред 34 участници

Четирима параолимпийци бягаха по-бързо от олимпийския шампион на 1500 м

Алжирецът Абделатиф Бака спечели златния медал на 1500 метра в клас Т13 (хора със зрителни увреждания)