2. Рио 2016
  3. Желан от ЦСКА носи победа на Португалия в Рио (ВИДЕО)

Желан от ЦСКА носи победа на Португалия в Рио (ВИДЕО)

Гонсало Пасиенса вкара първия гол за 2:0 над Аржентина на Олимпиадата

Желаният от ЦСКА нападател Гонсало Пасиенсиа вкара първия гол за олимпийския отбор на Португалия, който победи един от фаворитите в надпреварата – Аржентина, с 2:0 в Рио де Жанейро. Мачът бе от Група D на игрите в Рио.

Пасиенсиа вкара в 66-ата минута след асистенция на плеймейкъра на Удинезе Бруно Фернандеш. Отново Фернандеш подаде на Пите за втория гол в 84-ата минута.

Преди това в тази група Хондурас победи Алжир с 3:2.

Шампионът от игрите в Лондон Мексико направи атрактивно 2:2 срещу Германия на старта в Група
C.

32-
годишният Оскар Пералта изведе „ацтеките” напред в 52-ата минута на „Арена Фонте Нова”. Младата надежда на Арсенал Серж Набри изравни бързо за Бундестима.

Сценарият се повтори още веднъж. Родолфо Писаро пак даде аванс на Мексико, но централният бранител на Борусия (Д) Матиас Гинтер изравни за втори път.

В другата среща от групата Южна Корея помля Фиджи с 8:0.

Закриха 15-ите параолимпийски игри (СНИМКИ)

Китай завърши на първо място в класирането по медали със 105 златни, 81 сребърни и 57 бронзови, Ружди Ружди спечели злато за България

Ирански параолимпиец почина след катастрофа по време на състезание

По случая вече се води разследване

Християн Стоянов седми на 1500 м на Параолимпиадата

Стоянов, който на 18 години е най-млад от българите на форума, финишира за 4:08.99 минути

Ружди Ружди спечели злато за България на Параолимпиадата в Рио

Титлата на българина в тласкането на гюле идва и със световен рекорд от 12.33 метра

Аржентинец бе изгонен от Рио заради допинг

Официалното наказание ще бъде обявено след отварянето на Б-пробата

МОК: Решително осъждаме методи, които целят да очернят чисти спортисти

Комитетът подчерта, че сестрите Уилямс и Симон Байлс не са нарушавали антидопинговите правила

Милена Тодорова не успя да стигне финала на 10 метра пушка

Тя даде резултат от 628.6 точки и се нареди на 22-ро място в квалификацията сред 34 участници

Четирима параолимпийци бягаха по-бързо от олимпийския шампион на 1500 м

Алжирецът Абделатиф Бака спечели златния медал на 1500 метра в клас Т13 (хора със зрителни увреждания)