2. - Русия
  3. Алания размаза Спартак (Москва)

Алания размаза Спартак (Москва)

Ивановците с цял мач за тима от Владикавказ при успеха с 5:2

Алания (Владикавказ) разби с 5:2 един от претендентите за титлата в Русия Спартак (Москва).

Тимът на българите Иван Иванов и Иван Стоянов не остави никакви шансове на вицешампиона от миналата година и заслужено спечели трите точки. С голям принос за успеха бяха и бившите играчи на ЦСКА.

Иванов и Стоянов изиграха цял мач за Алания, но не успяха да се разпишат в мрежата на Джанаев. Крилото обаче направи две асистенции за последните два гола на домакините.

Срещата се разви изключително интересно. Маренич откри резултата в полза на домакините от Владикавказ още в 5-ата минута, но Велитон в следващата атака изравни. Габулов в 9-ата направи 2:1, но в 30-ата Флореску си отбеляза автогол – 2:2.

През втората част Алания нанесе своя удар. Габулов отбеляза в 66-ата за 3:2, а в края се разписаха Хубулов (88’) и Даду (90+1’).

Днес Ивановците попаднаха в разширения състав на Станимир Стоилов за контролата с Белгия на 19-и май.

След 10 изиграни кръга в Премиер лигата Алания се намира в средата на таблицата с 12 точки, а Спартак са 5-и с 16.

Георги Пеев тренира индивидуално, може и да играе в следващия кръг

Амкар се подсилва с японец, в клуба се завърнаха Жеан Карлос и Вилям

Венгер иска Хонда за заместник на Сеск

Мениджърът на английския елитен Арсенал Арсен Венгер е набелязал звездата на ЦСКА (Москва) Кейсуке Хонда за заместник на Сеск Фабрегас, ако капитанът бъде продаден на Барселона, съобщава „Итасспортпрес”

Зенит с аспирации към Мексес

Руският клуб търси класен защитник и по-рано през лятото бе свързван с трансфер на Бруно Алвеш (Порто) и Салваторе Бокети (Дженоа)

Гледаме футбол само по сателита

ТВ+ разби конкуренцията, взе мачовете на българските отбори в Европа, пак ще дава испанското