2. - Русия
  3. Азербайджан и Русия не се победиха в Баку – 1:1

Азербайджан и Русия не се победиха в Баку – 1:1

Русия очаква съперника си на баражите за Мондиал 2010

Представителните отбори на Азербайджан и Русия не успяха да се победят в последен мач от груповата фаза на световните квалификации. Двата тима си размениха по един гол в двете полувремена на срещата. Първото попадение отбеляза звездата на Арсенал Андрей Аршавин, докато равенството бе възстановено от нападателя на ФК Карабаг Вагиф Джавадов.

Националният отбор на Русия се нуждаеше от една точка за да се бетонира на второто място в четвърта квалификационна група. Не всичко обаче вървеше в полза на гостите, които откриха резултата в 13-ата минута чрез Андрей Аршавин. Алан Дзагоев проби в наказателното поле на домакините финтира, излезлият насреща му бранител и стреля към вратата. Ударът бе отбит от стража Агаев, но кълбото попадна право в краката на Аршавин, който не сбърка и откри за 1:0.

В същото време в друг мач от Група 4 Финландия поведе с 1:0 срещу Германия и с това застраши второто място на Русия, които допуснаха гол в 54-ата минута. Изключително активният Вагиф Джавадов получи топката проби през цялата отбрана на руснаците и простреля Акинфеев за 1:1. Резултатът до края на срещата остана непроменен, но Финландия продължи да води срещу Германия, а домакините в Баку започнаха да натискат Русия все по-силно. Въпреки всичко Лукаш Подолски спаси честта на Бундестима с гол в 90-ата минута.