2. - Русия
  3. БГ Металург загуби финала за Купата

БГ Металург загуби финала за Купата

Таврия триумфира с трофея след драматично 3:2

Таврия взе Купата на Украйна, побеждавайки във финала БГ Металург (Донецк) с 3:2 след продължение пред 25 000 зрители в Харков.

Двубоят бе изключително равностоен и се реши след продължения. Таврия поведе с 2:0, но Металург се върна в мача. В 96-ата минута обаче Идахор се превърна в герой за своя тим.

Така Таврия за втори път в историята си вдига Купата на Украйна – 1994 и 2010. Клубът има и една шампионска титла през 1992.

Металург на Николай Костов остана със сребърните медали. Велизар Димитров бе на терена през всичките 120 минути, а Чавдар Янков и Зе Соарес се появиха в игра през втората част.

Мачът започна отлично за Таврия. В 6-ата минута Ковпак проби отляво, подаде добре в пеналта и от 3 метра Фештук не сгреши – 1:0. В края на полувремето защитата на Металург отново се пропуска. Ковпак падна в наказателното поле след 40 минути и сам реализира отсъдената дузпа за 2:0.

Костов промени някой неща в своя отбор на почивката и 5 минути след подновяването на играта тимът на Донецк намали резултата. Михтариян завърши отлично триходова атака за 1:2. В 67-ата минута националът Чавдар Янков се появи в игра. След още няколко добри атаки на Металург се стигна до изравняването.

Десният краен защитник Марио Серджо направи страхотен пробив в 74-ата минута и с шут от 14 метра прониза стража на Таврия – 2:2. Минута по-късно и Зе Соарес се появи на игралното поле и в последната минута на редовното време можеше да вкара победен гол за своя отбор, но не бе точен.

Така мачът отиде в продължение. 4 минути след началото на първото продължение Таврия остана с човек по-малко след втори жълт, респективно червен картон на Джурич. Въпреки това в 96-ата тимът на Таврия поведе с 3:2 – точен бе Идахор. До края на първото продължение тимът на Николай Костов не успя да върне гола.

Резултатът се запази и до последния съдийски сигнал. Таврия спечели Купата на Украйна.

Георги Пеев тренира индивидуално, може и да играе в следващия кръг

Амкар се подсилва с японец, в клуба се завърнаха Жеан Карлос и Вилям

Венгер иска Хонда за заместник на Сеск

Мениджърът на английския елитен Арсенал Арсен Венгер е набелязал звездата на ЦСКА (Москва) Кейсуке Хонда за заместник на Сеск Фабрегас, ако капитанът бъде продаден на Барселона, съобщава „Итасспортпрес”

Зенит с аспирации към Мексес

Руският клуб търси класен защитник и по-рано през лятото бе свързван с трансфер на Бруно Алвеш (Порто) и Салваторе Бокети (Дженоа)

Гледаме футбол само по сателита

ТВ+ разби конкуренцията, взе мачовете на българските отбори в Европа, пак ще дава испанското