2. - Русия
  3. Динамо обърна Рубин в "съветското" дерби в Киев – 3:1

Динамо обърна Рубин в "съветското" дерби в Киев – 3:1

Възпитаниците на Валерий Газаев попиляха шампиона на Русия и дори можеха да стигнат до по-изразителна победа

Отборът на Динамо (Киев) стартира новия сезон в Шампионската лига с ценна победа с 3:1 у дома над прекия си конкурент за третото място в група F – дебютанта Рубин (Казан). Водени от Андрий Шевченко и Артьом Милевски, домакините бяха далеч по-стойностният тим на терена, създадоха куп положения за гол и заслужено спечелиха срещата. Те обаче трябваше да сътворяват пълен обрат, след като Рубин вкара гол от фаул през първата част с единствения си точен удар в мача.

Още от самото начало на мача футболистите на Динамо наложиха домакински натиск и стигнаха до опасно положение в 7-ата минута, когато удар на Вукоевич бе блокиран от бранител на гостите. В 19-ата минута пък домакините изпуснаха страхотна възможност. Юсуф получи топката необезпокояван в наказателното поле, нагласи я на левия си крак, но стреля встрани от вратата на Рубин. Малко по-късно пък отново удар на Юсуф, този път с глава, премина на сантиметри от целта.

Така се стигна до 25-ата минута, когато малко незаслужено гостите от Казан успяха да поведат в резултата. Аржентинецът Алехандро Домингес изпълни отличен пряк свободен удари и заби топката в горния ляв ъгъл на Шовковски за 0:1. Малко по-късно Нинкович можеше да възстанови равенството, но и той не успя да намери очертанията на вратата, пазена от Рижиков. В самия край на полувремето капитанът на домакините Андрий Шевченко получи първи шанс в мача, но изстрелът на Шева с глава също премина встрани от целта.

През втората част домакините излязоха на терена готови на всичко да изравнят резултата. Още в 49-ата минута пред Шевченко се откри нова възможност, след като Милевски му свали топката с глава, но ударът на Шева с левия крак премина високо над вратата на Рубин. Малко по-късно и Нинкович се оказа неточен с глава от чиста позиция, а в 60-ата минута Милевски от чиста позиция не успя да преодолее стража на гостите.

В 69-ата минута пък Шева изпусна уникално положение от около 6 метра и позволи на стража на гостите да спаси неговия удар. Две минути по-късно обаче неизбежното стана факт и Динамо успя да изравни резултата. Милевски отклони топката с глава към Юсуф, след изпълнение на ъглов удар и последният необезпокояван насочи топката с глава във вратата на Рубин за 1:1.

Този гол даде допълнителни криле на домакините и те набързо успяха да обърнат нещата в своя полза. В 79-ата минута Шевченко изведе Маграо на добра позиция, той стреля премерено с левия крак над плонжа на Рижиков за 2:1. Последваха нови вихрени атаки за Динамо, но пропуски за домакините направиха Гусев, Вукоевич и Милевски, за да се стигне до 95-ата минута, когато домакините все пак вкараха трети гол и сложиха точка на спора. След една образцова контраатака, топката стигна до Олег Гусев, който с техничен удар с десния крак оформи крайното 3:1.

Така с тази победа Динамо оглави класирането в група F, след като в другия мач Барселона и Интер завършиха наравно 0:0. Момчетата на Валерий Газаев взеха сериозен аванс пред Рубин в спора за третото място, тъй като едва ли някой се съмнява, че Интер и Барса ще окупират първите 2 позиции.

Динамо (Киев) – Рубин (Казан) 3:1
0:1 Домингес 25’
1:1 Юсуф 71’
2:1 Маграо 79’
3:1 Гусев 85’

Динамо: Шовковски, Еременко, Киачериди, Алмейда, Маграо, Юсуф, Вукоевич, Шевченко (Бетао 90’), Нинкович (Гиоане 57’), Ярмоленко (Гусев 65’), Милевски

Старши треньор: Валери Газаев

Рубин: Рижиков, Ансалди, Навас, Семак, Домингес (Муравски 77’), Букаров, Ризанцев (Касаев 83’), Нобоа, Калешин, Карадениз, Шаронов

Старши треньор: Курбан Бердиев

Жълти картони: Маграо, Милевски, Шевченко (Динамо), Ансалди, Шаронов, Семак (Рубин)

Венгер иска Хонда за заместник на Сеск

Мениджърът на английския елитен Арсенал Арсен Венгер е набелязал звездата на ЦСКА (Москва) Кейсуке Хонда за заместник на Сеск Фабрегас, ако капитанът бъде продаден на Барселона, съобщава „Итасспортпрес”

Зенит с аспирации към Мексес

Руският клуб търси класен защитник и по-рано през лятото бе свързван с трансфер на Бруно Алвеш (Порто) и Салваторе Бокети (Дженоа)

Гледаме футбол само по сателита

ТВ+ разби конкуренцията, взе мачовете на българските отбори в Европа, пак ще дава испанското