2. - Русия
  3. Динамо взе скалпа на Спартак насред „Лужники”

Динамо взе скалпа на Спартак насред „Лужники”

Отборът на Динамо Москва записа важна победа с 2:0 при гостуването на градския си съперник Спартак в дербито на 6-ия кръг на руската Премиер лига. Михаел Лаудруп вече го няма на пейката на Спартак, но въпреки това отборът продължава да играе слабо и да допуска груби грешки в отбрана. Динамо пък продължава със силното си представяне като гост, без Цецо Генков в редиците си.

Динамо игра по-добре през по-голямата част от мача и логично поведе в резултата в 28-ата минута, когато Фернандес прониза стража на домакините с далечен удар и смълча над 45 хиляди на „Лужники”. Домакините цял мач се лутаха из терена и почти не създаваха нищо опасно пред вратата на Динамо.

Минута преди края на срещата младият Кокорин, който измести Цветан Генков и от статута му на първа резерва, успя да направи 2:0 за Динамо, след като засече едно подаване на Комбаров и отблизо матира стража на домакините, оформяйки крайния резултат, Спартак – Динамо 0:2.

Така Динамо Москва се изкачи на второ място с актив от 12 точки, само на 1 от изненадващия лидер Криля Советов. Спартак пък е на 7-а позиция с 10 точки в актива си.

Георги Пеев тренира индивидуално, може и да играе в следващия кръг

Амкар се подсилва с японец, в клуба се завърнаха Жеан Карлос и Вилям

Венгер иска Хонда за заместник на Сеск

Мениджърът на английския елитен Арсенал Арсен Венгер е набелязал звездата на ЦСКА (Москва) Кейсуке Хонда за заместник на Сеск Фабрегас, ако капитанът бъде продаден на Барселона, съобщава „Итасспортпрес”

Зенит с аспирации към Мексес

Руският клуб търси класен защитник и по-рано през лятото бе свързван с трансфер на Бруно Алвеш (Порто) и Салваторе Бокети (Дженоа)

Гледаме футбол само по сателита

ТВ+ разби конкуренцията, взе мачовете на българските отбори в Европа, пак ще дава испанското