2. - Русия
  3. Динамо записа трета поредна победа в Русия – 3:2 над Том Томск

Динамо записа трета поредна победа в Русия – 3:2 над Том Томск

Цветан Генков остана извън групата на столичния тим в срещата от 11-я кръг на руската Висша лига като гост срещу тима на Том Томск

Динамо (Москва) спечели двубоя с 3:2, като едва не опропасти класическата преднина в хода на мача. Със спечелените три точки динамовци увеличиха победната си серия до три мача, като за сметка на това Том не познава победата в четири поредни кръга. Възстановилият се от вирусно заболяване Генков обаче нямаше шанса да помогне на съотборниците си в тази среща.

Подопечните на Андрей Кобелев направиха сериозна заявка за победата още в първите минути на срещата. В 9-ата минута благодарение на рикошет Александър Керажаков откри резултата след дузпа. Три минути след това след подаване на брат си Кирил Дмитрий Комбаров изписа името си сред голмайсторите. 4 минути преди почивката умела комбинация между Дмитрий Хохлов, Дмитрий Комбаров и Кержаков позволи на последния да направи преднината класическа. Неслучайно тази седмица Кержаков получи повиквателна от Гуус Хидинк за представителния отбор на Русия.

Началото на второто полувреме не предвещаваше неприятности за гостите докато не настъпи 62-ата минута. Сергей Корниленко върна един гол и съживи тима на Том. Дванадесет минути след това Корниленко реализира и наказателен удар, отсъден за нарушение срещу Леандро Фернандес. Усилията на домакините обаче бяха достатъчни единствено за две попадения и срещата завърши при 3:2 за Динамо.

След 11 кръга Динамо разполага с 19 точки, с колкото разполагат и тимовете от второ до четвърто място – ЦСКА Москва, Криля Советов и ФК Москва, които всички са изиграли мач по-малко. 12-те точки на Том ще позволят на отбора да съхрани 12-ото си място независимо от развоя на другите срещи от настоящия кръг.

Георги Пеев тренира индивидуално, може и да играе в следващия кръг

Амкар се подсилва с японец, в клуба се завърнаха Жеан Карлос и Вилям

Венгер иска Хонда за заместник на Сеск

Мениджърът на английския елитен Арсенал Арсен Венгер е набелязал звездата на ЦСКА (Москва) Кейсуке Хонда за заместник на Сеск Фабрегас, ако капитанът бъде продаден на Барселона, съобщава „Итасспортпрес”

Зенит с аспирации към Мексес

Руският клуб търси класен защитник и по-рано през лятото бе свързван с трансфер на Бруно Алвеш (Порто) и Салваторе Бокети (Дженоа)

Гледаме футбол само по сателита

ТВ+ разби конкуренцията, взе мачовете на българските отбори в Европа, пак ще дава испанското