2. - Русия
  3. Херо изпусна шампиона Рубин – 2:2 в Перм

Херо изпусна шампиона Рубин – 2:2 в Перм

Голове на Мартин Кушев и Жеан Карлос не успяха да донесат победа за Амкар срещу шампиона

„Българският” Амкар Перм определено може да съжалява, че изпусна удобен шанс да победи лидера в руското футболно първенство Рубин, който се спаси след 2:2 срещу уралския клуб. В състава на Херо фигурираха обичайните заподозрени Захари Сираков и Георги Пеев . Мартин Кушев и бившият играч на Левски Жеан Карлос се отличиха с по един гол за домакините.

В първия мач от програмата на деветия кръг в Русия три от четирите гола паднаха през първото полувреме, като Рубин се спаси от поражение в последните минути на срещата.

Гостите обаче бяха тези, които откриха резултата. Скрит пас на Алехандро Домингес към нападателя Роман Адамов остана загадка за отбраната на Амкар и грамадният таран откри аз 1:0. Седем минути след това домакините намериха отговор, чрез Жеан Карлос. За нещастие бразилецът трябваше да напусне терена поради контузия.

Заменилият го Сергей Волков изработи дузпа, която бе хладно кръвно реализирана от Мартин Кушев за 2:1. Въпреки многото оставащо време футболистите на Курбан Бердиев не успяха да намерят път към вратата на Сергей Нарубин. В добавеното време Сергей Семак получи точен пас от Хасан Кабзе и капитанът на Рубин спаси тима си от поражение.

С осмата точка в актива си Амкар заема 13-о място във временното подреждане. Лидерската позиция на настоящия шампион може да бъде узурпирана от ЦСКА (Москва), ако „армейците” успеят да победят Зенит в неделя. Рубин все още е първи с актив от 18 т., ЦСКА разполага с две по-малко.
Георги Пеев тренира индивидуално, може и да играе в следващия кръг

Амкар се подсилва с японец, в клуба се завърнаха Жеан Карлос и Вилям

Венгер иска Хонда за заместник на Сеск

Мениджърът на английския елитен Арсенал Арсен Венгер е набелязал звездата на ЦСКА (Москва) Кейсуке Хонда за заместник на Сеск Фабрегас, ако капитанът бъде продаден на Барселона, съобщава „Итасспортпрес”

Зенит с аспирации към Мексес

Руският клуб търси класен защитник и по-рано през лятото бе свързван с трансфер на Бруно Алвеш (Порто) и Салваторе Бокети (Дженоа)

Гледаме футбол само по сателита

ТВ+ разби конкуренцията, взе мачовете на българските отбори в Европа, пак ще дава испанското