2. - Русия
  3. Иван Стоянов попари шампиона с гол шедьовър (видео)

Иван Стоянов попари шампиона с гол шедьовър (видео)

Новакът Алания изпусна Рубин у дома – 1:1

Шампионът Рубин (Казан) не успя да вземе победата при гостуването си на новака Алания във Владикавказ от 8-ия кръг на руската Премиер лига и завърши наравно 1:1. В герой за домакините се превърна българинът Иван Стоянов, който даде аванс на своя тим с истински гол шедьовър. Той остана на терена до 90-ата минута, когато бе заменен под бурните аплодисменти на публиката на Алания, след като се разписа във втори пореден мач. Другият българин в редиците на домакините - Иван Иванов пък не се появи в игра.

Срещата започна много динамично и в началните минути двата отбора си размениха по няколко опасни атаки, като първо Стоянов можеше да открие резултата за домакините, а малко след това удар на Бухаров бе спасен от стража на Алания.

Стигна се обаче до 32-ата минута, когато Алания поведе в резултата, а Иван Стоянов попадна в прегръдките на своите съотборници. Той се вряза отдясно на наказателното поле и с мощен удар от воле с десния крак по диагонала препарира Рижиков, пращайки топката в долния десен ъгъл за 1:0.

Преднината на Алания се запази чак до 88-ата минута, когато Касаев се възползва от груба грешка на вратаря Кержаков и отблизо добута топката в мрежата на домакините за крайното 1:1.

Така след това равенство вече е 9-и с 9 точки, докато Рубин остава на четвърта позиция с 14 точки, на 4 от лидерите Спартак Налчик и Зенит.

Георги Пеев тренира индивидуално, може и да играе в следващия кръг

Амкар се подсилва с японец, в клуба се завърнаха Жеан Карлос и Вилям

Венгер иска Хонда за заместник на Сеск

Мениджърът на английския елитен Арсенал Арсен Венгер е набелязал звездата на ЦСКА (Москва) Кейсуке Хонда за заместник на Сеск Фабрегас, ако капитанът бъде продаден на Барселона, съобщава „Итасспортпрес”

Зенит с аспирации към Мексес

Руският клуб търси класен защитник и по-рано през лятото бе свързван с трансфер на Бруно Алвеш (Порто) и Салваторе Бокети (Дженоа)

Гледаме футбол само по сателита

ТВ+ разби конкуренцията, взе мачовете на българските отбори в Европа, пак ще дава испанското