2. - Русия
  3. Локо Москва скъса мрежата на Терек – 4:0

Локо Москва скъса мрежата на Терек – 4:0

Отборът на Локомотив (Москва) постигна убедителна победа у дома с 4:0 над тима на Терек (Грозни) в среща от 9-ия кръг на руската Премиер лига. Валентин Илиев не се появи в игра, а неговите заместници в отбрана бяха буквално разнищени от Питер Одемвинге и останалите нападатели на Локомотив. Благой Георгиев пък се появи като резерва през втората част, но не успя да помогне на своя отбор поне за почетен гол.

Именно Одемвинге даде началото на головата фиеста още в 12-ата минута, след като премина почти целия терен и с техничен удар прати топката между краката на стража на гостите. При този резултат завърши първата част, но едва ли някой на „Лужники” е очаквал какво ще се случи през втората част.

Още в 52-ата минута Локомотив успя да вкара втори гол, а негов автор отново бе Питер Одемвинге. Нигерийският нападател бе изведен по брилянтен начин от Разван Кочиш и не остави никакви шансове на вратаря Дикан – 2:0. В 64-ата минута Панку от състава на гостите получи червен картон и задачата на Терек стана още по-тежка. Само минута по-късно Глушаков се озова на чиста позиция в наказателното поле и с моментален изстрел направи резултата класически в полза на „железничарите”. Крайното 4:0 бе оформено от бранителя на Терек Були, който си отбеляза нелеп автогол 2 минути преди края.

Така с този успех Локомотив вече е 7-и с актив от 13 точки, докато Терек остава 12-и с 9 точки в актива си.

Георги Пеев тренира индивидуално, може и да играе в следващия кръг

Амкар се подсилва с японец, в клуба се завърнаха Жеан Карлос и Вилям

Венгер иска Хонда за заместник на Сеск

Мениджърът на английския елитен Арсенал Арсен Венгер е набелязал звездата на ЦСКА (Москва) Кейсуке Хонда за заместник на Сеск Фабрегас, ако капитанът бъде продаден на Барселона, съобщава „Итасспортпрес”

Зенит с аспирации към Мексес

Руският клуб търси класен защитник и по-рано през лятото бе свързван с трансфер на Бруно Алвеш (Порто) и Салваторе Бокети (Дженоа)

Гледаме футбол само по сателита

ТВ+ разби конкуренцията, взе мачовете на българските отбори в Европа, пак ще дава испанското