2. - Русия
  3. Локомотив спечели московското дерби със Спартак под зоркия поглед на Юрий Сьомин

Локомотив победи Спартак с 2:1 в столичното дерби от 11-я кръг на руското футболно първенство под погледа на Юрий Сьомин, който поема „железничарите” от 1 юни.

По време на свирепата битка в Черкизов Реферът Алексей Николаев бе принуден да извади общо осем официални предупреждения и три червени картона. Победата за тима воден от временния наставник Владимир Маминов е трета, при наличието на едно равенство и едно поражение, след уволнението на запътилия се обратно към Амкар Рашид Рахимов.

Всички попадения в срещата паднаха в рамките на първите 45 минути. При добро разиграване в противниковия пеналт в 22-ата минута бранителят на домакините Родолфо плъзна топката под ръцете на вратаря Сослан Джанаев. В 37-ата Олег Кузмин изведе с хитър пас Александър Минченков, който избегна изкуствената засада и заби първия си гол във Висшата лига на Русия.

Непосредствено преди почивката Спартак успя да съкрати разликата. Артем Джуба успя да запази кълбото в свое владение, нахлу в наказателното поле на Локомотив и изведе Алекс на чиста позиция, който с „неудобния” си десен крак опъна мрежата на Марек Чех.

С това се изчерпаха и голяма част от футболните достойнства на срещата. В 51-ата минута за симулация и втори жълт картон бе изгонен нападателят на Локомотив Дмитрий Сийчев. В 80-ата редиците на двата тима бяха изравнени крайният бранител на Спартак Рафаел Кариока в течение на пет минути извърши две груби нарушения и потегли към съблекалните. В самия край на мача за известна „симетрия” реферът Николаев изгони и защитникът на Локо Фининьо.

С победата Локомотив докара актива си в руския елит до 16 точки, на една след Спартак, които се простиха с победния си ход от три мача.

Георги Пеев тренира индивидуално, може и да играе в следващия кръг

Амкар се подсилва с японец, в клуба се завърнаха Жеан Карлос и Вилям

Венгер иска Хонда за заместник на Сеск

Мениджърът на английския елитен Арсенал Арсен Венгер е набелязал звездата на ЦСКА (Москва) Кейсуке Хонда за заместник на Сеск Фабрегас, ако капитанът бъде продаден на Барселона, съобщава „Итасспортпрес”

Зенит с аспирации към Мексес

Руският клуб търси класен защитник и по-рано през лятото бе свързван с трансфер на Бруно Алвеш (Порто) и Салваторе Бокети (Дженоа)

Гледаме футбол само по сателита

ТВ+ разби конкуренцията, взе мачовете на българските отбори в Европа, пак ще дава испанското