2. - Русия
  3. Опашкарите в Русия не успяха да се победят: Спартак Налчик – Химки 0:0

Опашкарите в Русия не успяха да се победят: Спартак Налчик – Химки 0:0

Последният във временното класиране на руската Премиер лига тим на Химки се добра до обнадеждаващо нулево равенство срещу също толкова закъсалия Спартак Налчик.

Домакините, които в шестия кръг спечелиха убедително с 4:1 срещу „българския” Амкар срещнаха далеч повече проблеми срещу Химки. В общ план срещата протече при изключително бавно темпо. Считания за фаворит в мача Спартак успя да отправи едва 9 удара по посока на противниковата врата. Химки от своя страна отвърна
с 3 нито един, от които бе точен.

Най-чистото положение за футболистите на Юрий Красножан дойде в 49-ата минута на срещата, когато Леандро създаде суматоха в противниковия пеналт. Първоначлният му удар бе избит от стража Роман Березовский, а при добавката топката бе блокирана от защитник на гостите. В разбъркването играчите на Спартак апелираха за нарушение в наказателното поле, но реферът Николай Иванов остана безмълвен.

Спартак се опита да изпроси още една дузпа, след като в 59-ата минута защитник на Химки срещна топката с ръка. Арбитърът обаче за пореден път не посочи бялата точка.

В крайна сметка резултатът остана непроменен до последния сигнал. Спартак изпусна добра възможност да се издигне над съперниците си в дъното на таблицата. След осмия кръг Химки продължава да бъде последен с 3 точки, Спартак е „на върха” в зоната на изпадащите и на една точка зад 13-я Амкар.
Георги Пеев тренира индивидуално, може и да играе в следващия кръг

Амкар се подсилва с японец, в клуба се завърнаха Жеан Карлос и Вилям

Венгер иска Хонда за заместник на Сеск

Мениджърът на английския елитен Арсенал Арсен Венгер е набелязал звездата на ЦСКА (Москва) Кейсуке Хонда за заместник на Сеск Фабрегас, ако капитанът бъде продаден на Барселона, съобщава „Итасспортпрес”

Зенит с аспирации към Мексес

Руският клуб търси класен защитник и по-рано през лятото бе свързван с трансфер на Бруно Алвеш (Порто) и Салваторе Бокети (Дженоа)

Гледаме футбол само по сателита

ТВ+ разби конкуренцията, взе мачовете на българските отбори в Европа, пак ще дава испанското