2. - Русия
  3. Първо поражение за Благо, Вальо и Терек – 1:2 срещу Рубин

Първо поражение за Благо, Вальо и Терек – 1:2 срещу Рубин

Шампионът на Русия Рубин (Казан) нанесе първо поражение на досегашния лидер в руската Премиерна лига Терек (Грозни).

Третият мач от програмата на четвъртия кръг в руския елит Терек отстъпи с 1:2 в столицата на Чечня. До този момент домакините оглавяваха класирането с две победи и едно равенство, но Рубин също не бе губил.

Съдбата на трите точки бе решена от триминутен отрязък в първото полувреме, през който във вратата на домакините влетяха два светкавични гола. Първи за Рубин се отличи капитанът на сборная Сергей Семак благодарение на точен далечен изстрел, а след него и Алехандро Домингес с красив удар от границата на наказателното поле. Това се оказа и първи негов гол след завръщането му от престоя в Зенит.

Терек не изглеждаше, че ще се примири с негативния резултат и до края на мача футболистите в зелено се впуснаха в неспирни атаки, които обаче не доведоха до промяна в резултата. Единственото попадение за Терек отбеляза резервата Шамил Лахиялов във втората минута на добавеното време през второто полувреме.

Двамата българи в състава на Терек Валентин Илиев и Благой Георгиев изиграха пълни 90 минути за своя тим като единствено бившият играч на Славия успя да застраши противниковата врата с два точни изстрела.

След четвъртия кръг в Русия Терек остана с актива си от 7 точки, докато Рубин се изкачи до второто място с 8.

Терек (Грозни) - Рубин (Казан) - 1:2 (0:2)
Семак, 18 (0:1)
Домингес, 20 (0:2)
Лахиялов, 90+2 (1:2)

Стартови състави:

Терек: Дикан, Бендз, Забавник, Джабраилов, Илиев, Омелянчук, Клебер, Гвазава (Маргаритеску, 70), Георгиев, Панку (Лахиялов, 82), Прудников (Садаев, 72)
Рубин: Рижиков, Ансалди, Шаронов, Калешин, Навас, Сибайя, Семак, Карадениз (Бистров, 90), Нобоа, Домингес (Кабзе, 87), Бухаров
Георги Пеев тренира индивидуално, може и да играе в следващия кръг

Амкар се подсилва с японец, в клуба се завърнаха Жеан Карлос и Вилям

Венгер иска Хонда за заместник на Сеск

Мениджърът на английския елитен Арсенал Арсен Венгер е набелязал звездата на ЦСКА (Москва) Кейсуке Хонда за заместник на Сеск Фабрегас, ако капитанът бъде продаден на Барселона, съобщава „Итасспортпрес”

Зенит с аспирации към Мексес

Руският клуб търси класен защитник и по-рано през лятото бе свързван с трансфер на Бруно Алвеш (Порто) и Салваторе Бокети (Дженоа)

Гледаме футбол само по сателита

ТВ+ разби конкуренцията, взе мачовете на българските отбори в Европа, пак ще дава испанското