2. - Русия
  3. Първо равенство за Валерий Карпин начело на Спартак Москва

Първо равенство за Валерий Карпин начело на Спартак Москва

Спартак Москва записа първо равенство в руското футболно първенство под ръководството на временния си треньор Валерий Карпин. Московчани си тръгнаха с 1:1 от Томск срещу местния Том в мач от деветия кръг.

Том навлезе в срещата с две убедителни победи на свой терен, но въпреки това футболистите на Валери Непомняший трябва да бъдат доволни от спечелената точка при положение, че миналата седмица Рубин наниза 4 гола на непретенциозния тим.
Домакините започнаха срещата далеч по-активно в сравнение със съперника си. Сослан Джанаев на няколко пъти застраши вратата на Спартак, но в 26-ата минута стражът бе безсилен пред удара на Александър Харитонов. Гостите се върнаха в срещата след само седем минути, след като добро извеждащо подаване бе превърнато в гол от бързоногия нападател Артем Джуба.

Проливният дъжд, който се изля след почивката забави играта до плачевно темпо, въпреки че слънцето скоро грейна над стадион „Труд” отборите създадоха малко на брой удобни положения.

В петте срещи под ръководството на Карпин Спартак записа престижни победи срещу Терек (2:0), шампиона Рубин (2:0) и Сатурн (4:0), едно поражение срещу Динамо (0:2). Спартак разполага с 14 точки и дели петото място с Ростов. Том се намира във втората част на подреждането с 11 точки.
Георги Пеев тренира индивидуално, може и да играе в следващия кръг

Амкар се подсилва с японец, в клуба се завърнаха Жеан Карлос и Вилям

Венгер иска Хонда за заместник на Сеск

Мениджърът на английския елитен Арсенал Арсен Венгер е набелязал звездата на ЦСКА (Москва) Кейсуке Хонда за заместник на Сеск Фабрегас, ако капитанът бъде продаден на Барселона, съобщава „Итасспортпрес”

Зенит с аспирации към Мексес

Руският клуб търси класен защитник и по-рано през лятото бе свързван с трансфер на Бруно Алвеш (Порто) и Салваторе Бокети (Дженоа)

Гледаме футбол само по сателита

ТВ+ разби конкуренцията, взе мачовете на българските отбори в Европа, пак ще дава испанското