2. - Русия
  3. Славия изпусна да запише престижно реми срещу Терек

Славия изпусна да запише престижно реми срещу Терек

Благо Георгиев контузи двама играчи на Славия, неговият тим би с 2:0 "белите"

Славия загуби с минималното 0:1 от Терек Грозни в първата си контрола на турска земя. Воденият от Вили Вуцов тим като цяло бе по-активният на терена, но „белите” изпуснаха няколко изгодни положения, а на два пъти и реферът не отсъди явни дузпи в полза на българския тим. На много високо ниво в отбора от Русия се представи национала ни Благой Георгиев, който се отчете с няколко добри отигравания. За сметка на това Георгиев контузи двама играчи на Славия - вратарят Емил Петров и Богомил Дяков. Единственото попадение в срещата падна в 29-ата минута и бе дело на Асилдаров.

Мачът започна с опасно центриране на Благой Георгиев към Маурисио, но ударът с глава на играча на Терек мина покрай вратата на „белите”. В 18-ата минута Жуниньо се опита да прехвърли вратаря на руснаците, но топката мина на сантиметри на вратата. Седем минути по-късно отново бразилецът Жуниньо създаде опасна ситуация пред вратата на Терек. Той центрира към Петър Димитров, който стреля от воле, но коженото кълбо се отклони в крак на Дикан и излезе в корнер.

В 29-ата минута руският тим, който бе по-активният на терена до този момент, поведе в резултата, а автор на попадението бе Асилдаров. Седем минути по-късно топката бе центрира в полето на Славия към Благой Георгиев, който се опита да отбележи с плонж, но се сблъска с вратаря на „белите” Емил Петров, който бе заменен принудително от М’Боли. В 40-ата минута след центриране от корнер, Омелянчук стреля силно, но ударът му срещна страничната греда. Три минути по-късно Илия Илиев бе съборен в полето на руснаците, но реферът не уважи протестите на българите и даде знак играта да продължи.

В последните секунди на първата част Асилдаров напредна и влезе в наказателното поле, но ударът му се удари в тялото на М’Боли. Притичалият Кобенко обаче от няколко метра не успя да уцели опразнената врата.

В 66-ата минута Благо Георгиев стреля от пряк свободен удар, но топката срещна главата на Дяков и играчът на Славия бе принудително заменен. Десети на минути по-късно Ортега изведе по превъзходен начин Галин Иванов, който бе спънат от вратаря на руснаците, но отново реферът остана безмълвен. В последните минути на мача удари на Галин Иванов и Яшар бяха избити с мъка от вратаря на Терек.

Славия: Ем. Петров, Дяков, Петков, Р. Петров, Мочалин, Н.Петров, Алберони, Илиев, Б.Георгиев, Жуниньо, П. Димитров

Георги Пеев тренира индивидуално, може и да играе в следващия кръг

Амкар се подсилва с японец, в клуба се завърнаха Жеан Карлос и Вилям

Венгер иска Хонда за заместник на Сеск

Мениджърът на английския елитен Арсенал Арсен Венгер е набелязал звездата на ЦСКА (Москва) Кейсуке Хонда за заместник на Сеск Фабрегас, ако капитанът бъде продаден на Барселона, съобщава „Итасспортпрес”

Зенит с аспирации към Мексес

Руският клуб търси класен защитник и по-рано през лятото бе свързван с трансфер на Бруно Алвеш (Порто) и Салваторе Бокети (Дженоа)

Гледаме футбол само по сателита

ТВ+ разби конкуренцията, взе мачовете на българските отбори в Европа, пак ще дава испанското